Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Říjen v ZŠ Štáblovice

Říjen v ZŠ Štáblovice

Na začátku tohoto měsíce jsme využili slunečného počasí a absolvovali jsme přespolní běh, který se konal na Benčáku. V mladší kategorii se na 1. místě umístil Patrik Kocián a ve starší kategorii zvítězila Leontýna Chodurová.

Dne 6. října se žáci 4. B vydali spolu s žáky 4. A z Melče do Oder, kde proběhla celodenní výuka na dopravním hřišti. Žáci se seznámili s předpisy cyklistů, s pravidly jízdy na kole a konkrétními dopravními situacemi. Následně si na kole vyzkoušeli jízdu zručnosti a vyjeli na hřiště, kde si ověřili nově nabyté vědomosti.

V pátek 14. října se celá škola zapojila do projektu „72 hodin“, který je zaměřen na environmentální vzdělávání. Tento den jsme se věnovali ochraně životního prostředí v naší obci. Zamysleli jsme se nad vlivem znečištěné přírody nejen na naše zdraví, vyhledávali jsme zvláště chráněné druhy živočichů a následně jsme v okolí rybníku posbírali žaludy, které budou sloužit jako krmivo pro zvěř v zimních měsících.

V podvečer 24. října jsme ve spolupráci s rodiči uspořádali tradiční „Putování se světýlky“, kterého se letos zúčastnilo přes 80 dětí. Všem rodičům, strašidlům a sponzorům děkujeme za společně strávený čas, nápadité strašidelné úkoly na jednotlivých stanovištích a za odměny, které děti po cestě obdržely. Slezským pekárnám v Opavě děkujeme za výborné tvarohové koláče, na kterých si děti po ukončení stezky velmi pochutnaly. Poděkování patří také paní Chodurové, která dodání koláčů zajistila. Již nyní se těšíme na další strašidelné setkání :).

V závěru měsíce října proběhl veřejný sběr papíru. Všem, kteří se do sběru zapojili, moc děkujeme! Také jsme odeslali 5 výtvarných prací do soutěže „Barevný podzim“ a vytvořili jsme podzimní výstavu pro občany Štáblovic ve spolupráci s Českým zahrádkářským svazem v místním kulturním sále Obecního domu.

Říjen ve školní družině byl také velmi bohatý na aktivity. Děti pouštěly draky, chodily do přírody, vyráběly dekorace a stavěly zajímavé prostorové stavby z oblíbených stavebnic.

Mgr. Pavlína Bittnerová

Říjen v ZŠ Štáblovice