Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Listopad 2023 v ZŠ Štáblovice

Listopad 2023 v ZŠ Štáblovice

Na začátku listopadu se žáci 4. B zapojili do soutěže Bobřík informatiky, která je zaměřená na testování žáků v oblasti informatiky a informatického myšlení. Letos se úspěšnými řešiteli školního kola staly 3 žákyně.

Čtyři chlapci z 3. a 4. ročníku se společně s žáky ZŠ v Melči zúčastnili florbalového turnaje Čeps cup v Opavě. Vybojovali si 7. místo. Děkujeme jim za účast na této soutěži.

Žáci 2. ročníku slavnostně předali svým mladším spolužákům Slabikáře a každý z nich si připravil přání, které mělo mladší spolužáky povzbudit při čtení z této nové školní učebnice. Ve Slabikáři se setkají nejen s novými písmenky, ale také zajímavými příběhy, které si už dokáží sami přečíst.

Poslední podzimní týdny děti a žáci pilně nacvičovali vystoupení na Adventní setkání ve Štáblovicích, které se po 3 letech uskutečnilo 25. listopadu 2023 v místním kostele Sv. Vavřince. Malé zpěváčky doprovázela na klavír paní Kateřina Lebedová. Adventní setkání proběhlo ve spolupráci s panem Vojtou Stecem, Obecním úřadem a JSDH ve Štáblovicích. Poté následovalo rozsvícení obecního vánočního stromu, který zdobí spousta krásných ozdob vyrobených našimi dětmi a rodiči. Výtěžek z Adventního setkání opět poputuje na konto Dobrého anděla.

Rodičům a dětem děkujeme za pomoc při sběrových aktivitách (sběr papíru, kaštanů, žaludů a PET víček).

Střípky ze školní družiny:

Na začátku měsíce se děti ve školní družině zapojily do výtvarné soutěže PODZIM. Zdařilé výkresy jsme poslali do Melče, kde rodiče svými hlasy vybrali ty nejhezčí obrázky. Krásné 4. místo v této soutěži obsadil Vašek Holuša. Odstartovali jsme projekt MISP - masáže ve školní družině. 16. listopadu nás navštívily děti ze školní družiny z Melče a společně jsme soutěžili ve sportovně vědomostní soutěži. Odpoledne jsme si užili a už teď se těšíme na naši návštěvu v Melči. Adventní čas jsme začali tím, že jsme se zapojili do soutěže na zemědělské škole a vyzdobili jsme velký papírový dárek.

Listopad 2023 ZŠ Štáblovice