Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Listopad 2022 v ZŠ Štáblovice

Listopad 2022 v ZŠ Štáblovice

V rámci školního projektu Ovoce do škol jsme měli tento měsíc ochutnávku hroznového vína. Srovnávali jsme různé odrůdy hroznového vína, seznámili jsme se s jeho zpracováním a přínosem pro naše zdraví. Druháci předali svým mladším spolužákům z 1. třídy Slabikáře. Prvňáčci začínají zvládat čtení prvních krátkých příběhů. V pondělí 7. 11. se žáci 4. ročníku zúčastnili soutěže s názvem Bobřík informatiky. Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Úspěšnou řešitelkou se v letošním školním kole stala Mariya Nechaieva. Díky projektu OKAP II jsme navštívili Svět techniky v Ostravě. Mladší žáci se zúčastnili vzdělávacího pořadu Království Symetrion, starší Kouzlo zrcadlení. Formou her pochopili princip osové souměrnosti a vlastnosti souměrných a nesouměrných věcí kolem nás. Děkujeme místním zahrádkářům za sladké odměny, které žáci obdrželi za vystavení svých výrobků na zahrádkářské výstavě. Žákyně 4. B Leontýna Chodurová se zúčastnila okresního finále ve sportovní gymnastice. Leontýna se také prezentovala společně s Kryštofem Kinčekem na okresním finále v přehazované. Děkujeme žákům za reprezentaci naší školy v těchto soutěžích.

Ve školní družině se díky pěknému podzimnímu počasí uskutečnilo mnoho venkovních aktivit  (sběr přírodnin, pouštění draků, fotbalová utkání, vycházky). V rámci spolupráce se ŠD Melč si paní vychovatelka Kateřina Klímková připravila soutěž Zázraky přírody, která byla zaměřená na lidské smysly a vnímání. V družině byl zahájen projekt MISP (masáže do škol). Společně jsme tvořili výzdobu, která nás naladí na vánoční svátky.

Nabízíme všem přátelům naší školy školní kalendář na téma Zázraky přírody. V něm najdete spoustu krásných kreseb nejen našich žáků. Zároveň Vás všechny zveme na Adventní setkání ve škole, které proběhne ve čtvrtek 8. prosince od 15.30 do 18.00 hodin.

Listopad v ZŠ Štáblovice