Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Leden 24 v MŠ Štáblovice

Leden 24 v MŠ Štáblovice

Sdělením zážitků z Vánoc, jsme započali měsíc leden a přivítali v mateřské škole nový rok 2024. V pátek 5. 1. děti třídy Hvězdiček oživily svým kamarádům z vedlejší třídy a dětem základní školy tradici tříkrálového koledování. Dorazily ve slušivých kostýmech a všem zazpívaly. V ten den jsme zároveň všichni navštívili a prohlédli si kostel Svatého Vavřince ve Štáblovicích, kde děti vhodily do kasičky u jesliček drobnou minci. Děkujeme také za návštěvu zdejšího zámku, který se v tomto období pyšnil nádhernou výzdobou a dekoracemi. Děti obdivovaly pohádkové postavy andílky, čerty, prince a princezny. Prohlídku v pohádkovém stylu jsme si náramně užili a završili sladkou odměnou, kterou všechny děti obdržely. Na třetí úterý v měsíci, byla naplánována zimní olympiáda na sucho. Děti rozděleny do třech družstev si vyzkoušely disciplíny krasobruslení, skoky na lyžích, rychlobruslení, hokej, curling, biatlon, bobování i stavby iglú. Celé dopoledne se neslo v radostné atmosféře. Sportovní výkony byly odměněny diplomem a dobrotkou. A protože sněhové podmínky začaly být konečně dobré, vyrazili jsme některé zimní sporty vyzkoušet také v praxi ven a užít si sněhu.

Poslední lednový den patřil dětskému ilustrátorovi Adolfu Dudkovi s Pohádkovým kreslením 2. Vystoupení děti i učitelky pobavilo, poučilo, ale hlavně rozesmálo a navodilo všem skvělou náladu. Po vystoupení nám pan ilustrátor nakreslil na stěnu dětský obrázek s věnováním. Děti mezitím nakreslily pohádky z vystoupení, které se panu Dudkovi velice líbili. Poté obdrželi předškoláci své „Vysvědčení za zájmové útvary“, vyhlásili jsme aktivní sběrače za žaludy a kaštany, předali diplomy za účast v soutěži „Barevný podzim“ a všem malou sladkost.

Text: Dagmar Holásková

Foto, vložení: Karin Lhotská, Michaela Muchová