Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Dětská scéna 2024

Dětská scéna 2024

Datum konání:
20.2.2024

Když mluvíš, tvá slova by měla být víc než mlčení. (arabské přísloví)

O dopoledne plné duchaplných slov, zamyšlení, ale i humoru a nadsázky se předposlední únorové úterý postarali žáci napříč ročníky, kteří měli chuť a odvahu vystoupit před čtyřčlennou porotu a přednést svou báseň či jiný umělecký text. Letos příjemné chvíle ve školním kole recitační soutěže Dětská scéna 2024 vykouzlilo šestadvacet recitátorů a nebylo vůbec jednoduché vybrat ty nejlepší, kteří budou naši školu reprezentovat v kole okrskovém, jež proběhne první březnový den v prostorách Střediska volného času ve Vítkově.

Nakonec porota vybrala tyto žáky: Míšu Křížovou z I.C v kategorii nejmladší, dále Elen Lazeckou z II.A a Matyldu Zahradníkovou ze III.A v kategorii mladších žáků, přičemž seznam postupujících žáků z prvního stupně uzavírají Vojta Strak ze IV.A a Pavel Piskovský z V.A. Za starší žáky pak postoupili Eliška Straková a Adam Hrubý, oba ze VII.A, Magdaléna Beranová z VIII.A a Niki Klicnarová z IX.A.

Všem postoupivším srdečně blahopřejeme a držíme pěsti v dalším kole. Konečně děkujeme všem zúčastněným žákům a jejich učitelům za vzornou přípravu, stejně jako všem rodičům za podporu svých dětí v jejich rozvoji.