Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Květen 23 v MŠ Štáblovice

Květen 23 v MŠ Štáblovice

Měsíc květen patří tradičně maminkám. V letošním roce jsme Den matek připravili na téma „Zázraky přírody“ a oslavili společně v kulturním domě ve Štáblovicích. Nejmladší děti si zatančily s medvědem a děti ze třídy Hvězdiček na rockovou hudbu Vltava napodobovaly tekoucí řeku od pramínku po velké vlny, nejstarší děvčata zatančila „Tanec medúz“ na velmi krásnou instrumentální skladbu. Dospělým dojetím ukáply slzy štěstí a radosti. Kytičku a dárek v podobě otisku ručičky a nožky jejich dětí bude připomínat tento nádherně prožitý svátek.  „Tanec medúz“ děvčata zatančila také 27. 5. 2023 na setkání obcí Mikroregionu Hvozdnice v Uhlířově. V týdnu, kdy se děti dozvídaly různé zajímavosti o zvířatech, jsme se vypravili do ZOO v Ostravě, abychom obohatili toto téma „Cestujeme za zvířátky“ o skutečné prožitky a zážitky. Následný den jsme se vydali poznávat i okolí Štáblovic, děti měly připravené přírodovědné aktivity a úkoly, např. tvořily z přírodnin, stavěly domečky pro zvířata, pozorovaly daňky v oboře, či poslouchaly zvuky přírody. Na mateřské škole probíhala dva týdny praxe dvou studentek SPgŠ z naší obce. Děti se na ně těšily a paní učitelky se rády zapojily do jejich aktivit, her a četby pohádky před spaním. V květnu jsme obdrželi vyhodnocení celostátní soutěže Vzduch pro život 2. Potěšilo nás, že obrázek Julie Duškové byl vybrán mezi osm nejlepších a je nyní vystaven v 1. poschodí v OC Bredě Weinstein do konce léta. Julince gratulujeme a přejeme mnoho dalších krásných nakreslených obrázků.  V mateřské škole probíhalo kolektivní focení dětí a  screeningového vyšetření zraku „Lví očka“ na žádost a se souhlasem rodičů dětí.