Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Červen v ZŠ Štáblovice

Červen v ZŠ Štáblovice    První červnový den jsme ve škole uspořádali indiánský Den dětí. Starší žáci si pro své spolužáky a děti z MŠ připravili indiánskou dráhu, kreslení indiánské vesnice, skládání obrázků, trefování se na cíl a indiánský tanec kolem ohně. Po zdárném zvládnutí jednotlivých úkolů na všechny indiány a indiánky čekala sladká odměna, tetovačka a celé dovádění jsme uzavřeli indiánským pokřikem.

   Dne 21. června jsme v rámci školní družiny navštívili zahradnictví Pasič, kde jsme si prošli skleníky, seznámili se s pěstováním a zavlažováním rostlin. Domů jsme si jako vzpomínku odnesli túji v květináči. Moc děkujeme za dárek i odborný výklad!

   Ve čtvrtek 22. června jsme se spolu s žáky 3. A z Melče vydali na dlouho očekávaný výlet. Pan řidič nás bezpečně zavezl do Teplic nad Bečvou, kde jsme navštívili Zbrašovské aragonitové jeskyně. Prohlídka jeskyní, během které jsme se krásně zchladili, trvala necelou hodinu. Následně jsme ochutnali vodu z přírodních léčivých pramenů a putovali dále na hrad Helfštýn. Zde jsme si při komentované prohlídce vyslechli zajímavosti z historie hradu, seznámili jsme se s pověstí „O zelené paní“ a průběžně jsme obdivovali umělecká díla kovářů.

    V pátek 23. června se ve spolupráci s dobrovolnými hasiči ze Štáblovic konalo požární poplachové cvičení, při kterém jsme si vyzkoušeli evakuaci naší školy a školky. Hasiči nám předvedli zásah a záchranu zraněného spolužáka z hořící budovy. Všechny dobrovolné hasiče obdivujeme za jejich profesionalitu a děkujeme za názornou ukázku.

    V posledním školním týdnu jsme využili slunečného počasí a vydali jsme se na procházku po okolí. Všímali jsme si krásné přírody a nejvíce pak rozkvetlých makových polí, která nás inspirovala k vytvoření zajímavých mandal z přírodnin. Ve středu k nám zavítalo Divadélko Taraba a zpříjemnilo nám den pohádkou „Pták Ohnivák a liška Ryška“. Následující den jsme se slavnostně rozloučili s předškoláky a žáky 4. ročníku. Všichni čtvrťáci zavzpomínali na uplynulé čtyři roky své školní docházky prostřednictvím prezentací, které si pro nás připravili v hodinách informatiky.

    Poslední školní den tohoto pololetí žáci obdrželi tolik očekávané vysvědčení, pochvaly a odměny nejen za sběrové aktivity. Před odchodem na následující vytoužené prázdniny jsme si popřáli krásné slunečné léto a naposledy jsme zazvonili žákům 4. B.

   V průběhu tohoto měsíce pokračovala rekonstrukce herny a výměna střešní krytiny na budově školy. Již nyní se těšíme na nový školní rok, až nahlédneme do nově zmodernizované tělocvičny.

Mgr. Pavlína Bittnerová

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04a.jpg
04b.jpg
04c.jpg
05.jpg
06.jpg
06a.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
09a.jpg
10.jpg
10a.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
15a.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg