Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Červen 23 v MŠ Štáblovice

Červen 23 v MŠ Štáblovice

Poslední měsíc školního roku je za námi, ale zážitky a spoustu krásných chvil děti prožily zábavou, zajímavou prací nebo činností. 1. června spolu se školáky oslavili Den dětí v indiánských kostýmech a plnili úkoly, tančili, zdolávali překážkovou dráhu a kreslili indiány. Celý den byl pro děti radostný a úsměvný. Do světa pohádek jsme se vydali do Slezského divadla v Opavě na představení „Broučci“ a děti byly z představení nadšené. Celoroční projekt cvičení se Sokolíkem Pepíkem jsme ukončili sportovním dnem s názvem „Letní sportování se Sokolíkem Pepíkem“. Na fotbalovém hřišti si děti vyzkoušely letní sportovní aktivity – badminton, skákání panáka, běh s nafukovacím kruhem či chytání míčku na rukavici. Vyhlásili jsme také poslední domácí úkol „Sportujeme s mámou a tátou“ a za všechny krásné fotografie a účast děkujeme. Domů si děti odnesly deníčky a sešitky a odměnou pro všechny za celoroční sportování byly dárečky Sokolíka Pepíka (stahovací vak se znakem projektu, medaile a diplom). Navštívili jsme zahradnictví Pasič. Při exkurzi si děti prohlédly skleníky, viděly roubování a sázení rostlin, mohly zjistit, jak funguje zavlažovací systém a domů si každý odnesl v květináči malou thúji. Během roku vedeme děti k bezpečnosti a dodržováním pravidel, snažíme se předcházet úrazům, a proto děti seznamujeme s různými nebezpečnými jevy a situacemi. Jednou z těchto preventivních aktivit bylo „Tematické hasičské cvičení s evakuací osob, dětí a žáků“, které proběhlo v pátek 23. 6. 2023 ve spolupráci s JSDH Štáblovice. Velitel zásahu pan Heczko ukázal dětem záchranu osoby, odpověděl na všechny zvídavé otázky, poté si děti prohlédly hasičská auta a jejich vybavení. Závěr měsíce patřil Danu Tarabovi, který nám odehrál pohádku „Pták Ohnivák a liška Ryška“, kterou doprovodil hrou na kytaru a zpěvem. Úplnou tečkou na závěr byl „Balónkový den“ aneb slavnostní rozloučení s předškoláky, žáky 4. třídy a se školním rokem. Budoucí školáci si domů odnesli nejen spoustu dárků, ale také nezapomenutelný zážitek.

V měsíci červnu jsme nezapomněli na tatínky. Na Den otců jsme jim darovali přání „Jaký je můj tatínek“, úsměvné odpovědi dětí určitě všechny pobavili.

Ukončili jsme a odměnili děti, které se zapojily do sběrových aktivit sušené kůry a plastových vršků. Vyhlásili jsme veřejný sběr starého papíru a výtěžek ve výši 666,-Kč použijeme v příštím školním roce na společné akce se základní školou.

13. 6. 2023 proběhla schůzka rodičů nově nastupujících dětí od 1. září 2023, kde se rodiče dozvěděli informace potřebné pro lepší adaptaci svých ratolestí, seznámili se s prostředím mateřské školy a s paní učitelkou Michaelou Muchovou, která se stará o naše nejmenší.

V pátek 9. června 2023 kolem 14 hodiny postihla naši obec mimořádná událost, kdy v důsledku přívalových dešťů vznikly bleskové záplavy. Také sklepní prostory budovy školy byly zatopeny. Zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Opavy a JSDH Štáblovice. Především děkuji za obětavou práci při úklidu, čištění a vysoušení těchto prostor provozní pracovnici Markétě Najsrové a školníkovi Janu Šindelářovi.

V polovině června se začalo stavět lešení kolem budovy školy z důvodu výměny střešní krytiny, která ohrožovala své okolí a zdraví dětí, zejména v zimním období. Celoplošně budou provedena protisněhová opatření (sněhové háky, protisněhová trubková konstrukce v úžlabí). Stavba by měla být dokončena do konce července.

Konec roku je tady a nám nezbývá, než všem popřát krásné prosluněné prázdniny a děkujeme za podporu, vstřícnost a přátelskou atmosféru, kterou nám pomáháte vytvářet.