Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Úspěch v soutěži Opavský skřivánek

Úspěch v soutěži Opavský skřivánekVe čtvrtek 21. března se čtyři žáci naší školy zúčastnili okresního kola soutěže Opavský skřivánek. Tato pěvecká soutěž má již téměř čtyřicetiletou tradici, první ročník proběhl v roce 1986. Úkolem všech zpěváků je zazpívat bez doprovodu dvě lidové písničky z našeho kraje.

Elen Lazecká, Alžběta Jedličková, Michaela Šamárková i Adam Hrubý zazpívali před plným sálem ve Středisku volného času opravdu pěkně. Porotu zaujalo vystoupení Adama Hrubého a rozhodla o jeho postupu do finále.

Finálový koncert proběhl v pátek 12. dubna odpoledne v Loutkovém divadle v Opavě. Soutěžící již vystupovali v krojích a jednu z připravených písní zazpívali za doprovodu cimbálové muziky. Pro Adama to byla premiéra a měl docela trému, ale zvládl to opravdu na jedničku. Stejné číslo se objevilo i na diplomu, který obdrželi v jeho kategorii ještě dva zpěváci.

Adamovi blahopřejeme k prvnímu místu. Už teď se on a také Elenka, Bětka a Míša těší, až si příští rok zase zazpívají. Vidět děti zpívat s nadšením a chutí je opravdu radost.

Fotky