Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Únor v ZŠ Štáblovice

Únor v ZŠ Štáblovice

Měsíc únor jsme zahájili celotýdenní akcí s názvem „Netradiční masopustní týden“. V pondělí jsme se přivítali v pyžamech, pak následovalo škraboškové úterý, květinová středa, čtvrtek byl celý naruby a v pátek jsme do školních lavic usedli v maskách.

Dne 15. února proběhla ve škole recitační soutěž, do které se zapojili všichni žáci. Velký obdiv si zaslouží prvňáčci, kteří se do recitace zapojili poprvé. Po celkovém vyhodnocení jsme vybrali 7 recitátorů, kteří se v úterý 20. února společně vydali do Melče, kde porovnali své recitátorské dovednosti se svými vrstevníky. Nejlepší výkon předvedla žákyně 4. třídy Amálie Jasoňková, která se umístila na 3. místě ve 2. kategorii. Blahopřejeme!

V pondělí 19. února jsme úspěšně zakončili lekce plavání. Žáci na památku obdrželi „Mokrá vysvědčení“, na kterých měli zaznačeny své plavecké výkony.

Ve čtvrtek 22. února proběhla akce „Barevné tvoření a veselé sportování“, která byla určena budoucím prvňáčkům.   Všech 10 dětí si mohlo vyzkoušet práci u interaktivní tabule, vyplnit zajímavý pracovní list a zdolat nelehké překážky v herně. Po zvládnutí všech úkolů získali památeční medaili a sladkou odměnu.

Velká událost čekala v pátek 23. února žáka 3. třídy Patrika Kociána. Ten si v sálu městského úřadu ve Vítkově slavnostně převzal Cenu Jana Zajíce za své mimořádné úspěchy ve sportu. Jako nadějný mladý judista získává ceny nejen na území naší republiky, ale také již na mezinárodní úrovni. Patrikovi děkujeme za reprezentaci školy, gratulujeme k ocenění a zároveň přejeme mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

Okénko do školní družiny

Na začátku měsíce žáci v rámci školní družiny dohráli turnaj ve stolním ledním hokeji a proběhlo vyhlášení nejlepšího týmu turnaje, který tvořili žáci Filip Jedlička a Matěj Polakovič. Masopustní netradiční týden jsme zakončili maškarním karnevalem se spoustou soutěží a her. Také jsme mezi sebou přivítali předškoláky. Prvňáci jim předvedli, jak umí číst a pomohli mladším kamarádům vytvořit srdce z papíru. Nakonec si společně zahráli nejoblíbenější hry. V rámci besedy o vitamínech jsme si jedno únorové odpoledne připravili lahodný ovocný salát, na kterém jsme si všichni pochutnali.

Mgr. Pavlína Bittnerová

Únor v ZŚ Štáblovice