Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Škola v přírodě 2022

Škola v přírodě 2022

Ve dnech 16. –20. května 2022 se děti 1. stupně naši ZŠ a ZŠ Štáblovice zúčastnily školy v přírodě, která se uskutečnila v hotelu Brans-Malá Morávka. Tato akce byla zaměřena zejména na utužení třídních kolektivů- vedení ke spolupráci, ale i samostatnosti, zodpovědnosti a ohleduplnosti. V krásném slunečném jarním počasí prožily děti společně se svými vyučujícími i s instruktory společnosti Kulička, spousty zážitků při společných hrách. Do veškerého dění   se promítalo téma „Námořníci“, kde děti poznávaly tři atributy života námořníků: respektování autority, podíl každého účastníka na společné práci, každá činnost má svůj jasný cíl. Také zde probíhala každé dopoledne běžná výuka, kdy se učilo nejen v učebnách hotelu, ale i v jeho okolí. Odpoledne děti vyrážely do lesů v blízkém okolí, kde hrály hry. K večeru pak paní učitelky četly pohádky na dobrou noc nebo si jen tak povídaly s dětmi a ty pak usínaly se zklidněnou myslí a těšily se na dobrodružství dalšího dne. Součásti této akce byl turistický výlet na Ovčárnu, kde nás vyvezl autobus a posléze jsme se vraceli zpět k hotelu pěšky. Cestu  si děti zpestřily hraním her a ani nevnímaly vzdálenost, kterou musely ujít. Poslední den proběhlo zhodnocení dané akce a společně jsme si u kytary zazpívali.  Na škole v přírodě se dětem moc líbilo, užily si venkovní aktivity, procházky po loukách a lesích, dozvěděly se spousty zajímavých informací  a v neposlední řadě si pomocí stmelovacích aktivit utužily kolektiv třídy. Pro menší děti to byl vůbec první pobyt mimo domov, ale i přesto vše  výborně zvládly. Nikdo se nenudil a hlavně to byl příjemně strávený čas s kamarády a na čerstvém vzduchu.

Tato akce byla částečně hrazená z projektu „Škola místem podpory a kvalitního vzdělávání III“.