Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Říjen v ZŠ Štáblovice

Říjen v ZŠ Štáblovice

Začátek tohoto měsíce jsme zahájili přespolním během, který se konal 4. října. Trasy vedly krásnou podzimní přírodou na kopci „Benčáku“. Po důkladném rozcvičení vyběhli na kratší trasu mladší žáci. Vítězem této skupiny se stal Tobiáš Šmajstrla z 2. třídy. Následoval běh starších žáků, mezi kterými nejrychleji do cíle přiběhl Patrik Kocián ze 3. ročníku. Gratulujeme!

Podzimní příroda nás inspirovala k tvoření a k výtvarnému zachycení tohoto měsíce. Nejzdařilejší práce jsme zaslali do výtvarné soutěže „Barevný podzim“.

V pondělí 23. října naši ZŠ a MŠ navštívil kouzelník a iluzionista Aleš Krejčí, který si pro nás připravil kouzelnickou show s názvem „Slet broučků“. Svými kouzly nás zaujal a zároveň naladil na večerní akci „Putování se světýlkem“. Letošní putování bylo netradičně zahájeno tanečním vystoupením "Wednesday", které si nacvičily žákyně pod vedením paní vychovatelky Venduly Víchové.  Celé akce se zúčastnilo více než 100 štáblovických dětí, které si prošly cestu plnou strašidel, na které plnily zajímavé úkoly. V cíli cesty je čekala odměna v podobě svítícího náramku a sladkého tvarohového koláče. Velké poděkování patří všem rodičům, kteří se podíleli na organizaci akce v podobě přípravy jednotlivých stanovišť a dodání sladkých odměn. Rovněž děkujeme Slezským pekárnám v Opavě za koláče pro děti.

„Páteční odpoledne vítr zafoukal

a dětem dráček do oblak se zatoulal.“

Děti si ve školní družině zpestřily podzimní odpoledne pouštěním draků na místním kopci, kde nechaly proletět své dráčky. Pouštění draků si všichni moc užili! Děti si také oblíbily stavebnice, ze kterých dokázaly sestavit různé stavby dle vlastní fantazie.

Celý měsíc říjen ve školní družině patřil především bezpečnosti. Děti se zapojily do projektu "Jsme Reflexáci a jsme vidět".  Cílem projektu je snížit riziko nehod a zranění zejména při chůzi nebo jízdě na kole/koloběžce v blízkosti silnic či přímo na nich. „Reflexáci“ – reflexní nálepky tak sloužily k zajištění lepší viditelnosti žáků za každého počasí.

Velkou radost udělal žákům I. B i paní učitelce nově pořízený barevný nábytek.

Mgr. Pavlína Bittnerová

Říjen v ZŠ Štáblovice