Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Říjen v ZŠ Štáblovice

Říjen v ZŠ Štáblovice

Tento měsíc se žáci naší školy zapojili do výtvarné soutěže Barevný podzim. Také tvořili výkresy do školního kalendáře na téma Máme rádi Česko. Některé z nich objevíte v letošním výtisku, který se bude prodávat během prosince. V rámci pracovních činností se žáci zúčastnili projektu „Tvoříme se dřevem“. Během tvoření vznikly krásné výrobky, které určitě potěší všechny obdarované pod vánočním stromečkem. V pátek 22. 10. navštívil školu a mateřskou školu pan Aleš Krejčí, který nás pobavil svým kouzelnickým vystoupením. Setkali jsme se s kouzelnickými triky a zažili spoustu legrace. Někteří měli to štěstí a stali se asistenty pana kouzelníka.

Starší žáky potěšily dárky k Halloweenu od rodiny Klaudie Bajgarové. Mladší žáci zase děkují babičce Bena Přibyla za krásné kytice z její zahrádky, které jim rozveselí jejich třídu po celý týden.

V říjnu měli rodiče možnost během třídních pohovorů zjistit, jak se jejich dětem ve škole daří. Společně jsme zhodnotili jejich školní výsledky ve vzdělávání a v chování.

Děkujeme všem žákům a rodičům, kteří se zapojili do sběru papíru, žaludů a kaštanů. Výtěžek ze sběru využijeme na akce pro děti.

Před podzimními prázdninami jsme se všichni setkali na tradičním „Putování se světýlky“. Fotografie z této akce se objeví v příspěvku naší mateřské školy.

Lenka Rychlá

Říjen v ZŠ Štáblovice