Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Prosinec v ZŠ Štáblovice

Prosinec v ZŠ Štáblovice     Začátkem měsíce prosince se žáci se svými rodiči s nadšením zapojili do výroby ozdob na obecní vánoční strom. Výrobky byly krásné a originální, a již dnes dělají radost všem občanům i návštěvníkům Štáblovic.

     Dne 5. prosince navštívil naši školu sv. Mikuláš v doprovodu čerta a spanilého anděla. Žáci obdrželi balíček se sladkostmi za vzorné chování a přípravu do školy a ti, kteří trošku vystrkují růžky, dostali navíc čertí uhlíkové pomazání. Se vzácnou návštěvou jsme se rozloučili básničkou a písničkou.

     Ve čtvrtek 8. prosince proběhlo ve škole adventní setkání. Všichni návštěvníci si mohli prohlédnout vánočně vyzdobenou školu, zhlédnout pásmo o narození Ježíška a výstavu tvořenou z vánočních dekorací z našich domovů. Také bylo možné dobrovolně přispět na Nadaci Dobrý anděl. Všem děkujeme za tento příspěvek!

    V pondělí 12. prosince jsme se vydali do Rožnova pod Radhoštěm do Valašského muzea v přírodě, kde jsme se seznámili s obvyklými zimními pracemi a přípravami v průběhu adventní doby, poznali jsme samotné zvyky a tradice, ale hlavně kouzlo Vánoc v dobách minulých díky edukačnímu programu „Vánoce na dědině“. Procházka Valašskou dědinou nás naladila na právě nadcházející dobu Vánoc.

     V adventním čase žáci v rámci školní družiny tvořili výzdobu do naší školy, vyráběli papírové stromečky a s 3D perem připravovali přání pro Tříkrálovou sbírku. Užívali si také sportování v tělocvičně, v přírodě, na hřišti a dováděli v čerstvě napadaném sněhu.

     Předvánoční čas jsme ve škole zakončili ve čtvrtek 22. prosince, kdy si žáci připomněli vánoční obyčeje, vyrobili krásné vánoční svícny a s velkou nedočkavostí si rozbalili dárečky.

Mgr. Pavlína Bittnerová