Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Prosinec v ZŠ Štáblovice

Prosinec v ZŠ Štáblovice

Vánoční nadílka

V pátek 3. prosince k nám zavítal Mikuláš v doprovodu nezbedného čerta a krásného andílka. Hodné děti měly radost ze sladkých odměn. Těm zlobivým pohrozil čert.

V prosinci žáci zhlédli „Zimní pohádku“, která jim nabídla různé aktivity a provedla je obdobím zimních svátků.

Poslední školní den v roce 2021 si žáci připomněli  vánoční tradice a hlavně se dočkali předávání vánočních dárků.

Ve školní družině žáci vytvářeli novoroční přáníčka, která v rámci Tříkrálové sbírky obdrží místní občané. Děti nezapomněly také na zvířátka. Ke krmelci jim přinesly spoustu potravy, která jim pomůže přečkat dlouhou zimu. V období sněhové nadílky vyzkoušely děti na kopci Benčák své boby, sáně a „lopaty“. Poslední týden objevily pod školním vánočním stromečkem nové hry do družiny. Dárek v podobě nových skříní a poliček potěšil také žáky 3. a 4. ročníku.

Ve škole jsme hodně tvořili. Vyráběli jsme vánoční přáníčka, dřevěné betlémy, vydali školní časopis, nacvičili vystoupení našich žáků. Doufáme, že jsme tímto obohatili většině z vás vánoční svátky.

Lenka Rychlá

Prosinec v ZŠ Štáblovice