Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Prosinec 2022 v MŠ Štáblovice

Prosinec 2022 v MŠ Štáblovice

Prosinec je měsícem plný radosti a pohádkových překvapení. Děti 5. prosince s napětím čekaly příchod  Mikuláše. Tento den se všechny děti proměnily v malé čertíky a čertice a užily si „Čertí den s nadílkou“, ve svých třídách plnily úkoly: skákaly v pytli, prolézaly pekelným tunelem, vyráběly čertí řetěz, dokreslovaly čertíky a jiné. Poté za nimi dorazil Mikuláš s andělem a roztomilým čertem. Mikuláš četl z kouzelné knihy a povídal si s dětmi o tom, co se jim povedlo, ale také co by měly napravit. Poděkoval dětem za písničky a básničky, které si děti připravily. Následující den se všechny děti vypravily do Planetária v Ostravě. V sále planetária proběhla živě moderovaná součást programu s ukázkou hvězdné oblohy, souhvězdí, pohledu na Zemi z vesmíru s pohádkovým příběhem „Se zvířátky o Vesmíru“. Navazující program pro děti probíhal v tvůrčí dílně v Galerii Mira, kde se děti díky originálním stavebnicím staly konstruktéry. Mladší děti si vyzkoušely konstrukci jednoduchých modelů od květiny po malé autíčko, starší děti konstruovaly náročnější modely. Na závěr tohoto projektového dne si děti prohlédly expozici Planetária. Adventní a vánoční období je nejkrásnější. Je to čas těšení, očekávání, čas tvoření dárečků pro radost svým blízkým, zdobení tříd, zpívání koled i rozbalování dárečků. Vánoční atmosféru prožili s námi rodiče i prarodiče odpoledne 8. 12. 2022  na „Adventním setkání s výstavou vánočních ozdob našich domovů“. Setkání zahájili žáci základní školy s programem, poté své vystoupení ukázaly děti mateřské školy. Program se povedl a nechybělo dojetí přítomných. V pondělí před vánočními prázdninami zavítal do školky Ježíšek. Když děti uslyšely zvonění zvonečku, bylo všem jasné, že na nás nezapomněl a dětem přinesl spoustu krásných dárečků. Pod stromečkem byly také dárečky od Sokolíka Pepíka, který jim poděkoval za pěkné téměř půlroční cvičení. K Vánocům jsme pro rodiče a děti vydali náš miničasopis mateřských škol „Vánoční berušku“. Ani letos jsme nezapomněli na naše důchodce a rodiče. Vyrobili jsme pro ně voňavý dáreček v podobě andílka a přáníčko. Právě v tento čas před pár lety jsme se rozhodli pomáhat lidem, co nemají štěstí, staly jsme se Dobrými anděly. Letos na andělsky účet jsme zaslali 1400,- Kč. Závěr roku 2022 je tady a začátek roku 2023 za dveřmi. Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a v novém roce pevné zdraví, splněná přání, lásku a úsměv na tváři.