Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Olympijský festival v Brně

Olympijský festival v Brně

Dne 15. února 2022 jsme zrealizovali výlet do Brna na Olympijský festival při příležitosti Zimních olympijských her. Žáci 3. – 6.  ročníku si mohli vyzkoušet nejrůznější zimní sporty, jako například běh na lyžích, střelba s laserové pušky, bruslení, trenažér na rychlobruslení, snowboard, skoky na lyžích a také curling, který žáci donedávna vůbec neznali. Nejvíce se žákům líbily sporty jako běh na lyžích, bruslení a curling. Na začátku si mohli zakoupit hrací kartu. Pokud splnili jednotlivé stanoviště, mohli dostat diplom, medaili a drobnou odměnu. Během festivalu proběhla autogramiáda Kateřiny Neumannové a Davida Kosteleckého známých českých olympioniků. Žákům se výlet líbil a byli spokojeni, že zase něco nového zažili.

Olympijský festival