Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Měsíc Březen v MŠ Melč

Měsíc Březen v MŠ Melč

Datum konání:
1.4.2023

V Mateřské škole (dále jen MŠ) Melč byl měsíc březen nabytý událostmi. V jeho začátku si pí uč. Hana Hušková Bc. pozvala do školky pí Jarolímkovou, která dětem předvedla ukázkové cvičení canisterapie se svým psem. Z kraje měsíce se děti MŠ a přípravné třídy základní školy pokoušely vypravit za ledním medvědem. Cestu jim zprostředkovalo divadlo Letadlo z úžasnými zážitky i podívanou. Následující den proběhla v MŠ Recitační soutěž, kde převážně excelovaly děti ze třídy Broučků. Děti ze tídy Berušek však nezůstaly v pozadí dlouho, neboť si s pí učitelkami Jitkou a Hankou daly pořádně do těla v Mezinárodním dni žen. Oporou jim byli rodiče, kteří zajišťovali "dopomocnou" ruku svým ratolestem. V Den památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora v Osvětimi - Březnice si předškoláci vyzkoušeli tzv. Školu nanečisto, jež připravila pí uč. Tereza Rožnovská, Mgr. společně s žáky její třídy - I.A. Preventivní opatření proti vzniku požáru a nebezpečí v přírodě přišel okomentovat místní dobrovolný hasič p. Zdeněk Heumann, který nás ještě vzal na prohlídku hasičské zbrojnice s možností vyzkoušet si sednout za volat požárního auta. K dni 22. března pí uč. Lucie Zálešáková připravila velmi bohatý dopolední program pro obě třídy dětí. Vodníček Honzíček z naší zahrady MŠ nezapomněl ani na veřejnost, když připravil ukázku smontovaných kousků trubek v tzv. potrubí, skrze kterého teče dešťová voda vodníčkovi do rybníčku. A v před předposledním dni tohoto měsíce jsme "otevřely dveře" pro veřejnost, jež mohla nahlédnout do naší školy a jež mohla vidět ukázkové aktivity s dětmi či sepsanou historii dění v MŠ v kronikách, a také se mohla podívat na některá výtvarná díla dětí obou tříd. S dětmi ze třídy Broučků jsme obnovili páteční "školku v lese", na niž se děti velmi těší a jež dětem otvírá nové poznatky o přírodě po celkem tuhé zimě.