Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Leden 2024 v ZŠ Štáblovice

Leden 2024 v ZŠ Štáblovice

Krátce po vánočních prázdninách jsme navštívili kostel sv. Vavřince, abychom si zde prohlédli krásně nazdobený betlém. Po zpěvu koledy jsme se vydali do místního zámku, kde jsme měli možnost zhlédnout zámecké prostory s překrásnou vánoční výzdobou, kterou vytvořila paní Boženka Zádrapová. Mockrát děkujeme za pozvání panu Kamilu Kolkovi. Před svátkem Tři králů nás navštívily děti z mateřské školy a tradičně nás potěšily zpěvem koledy. 8. ledna začal žákům 2. - 4. ročníku plavecký výcvik. Po 7 lekcích by měli začátečníci zvládnout základy plavání a plavci své dovednosti zdokonalit. Poslední den v 1. pololetí nás přišel pobavit svým vystoupením Adolf Dudek. Tento malíř a ilustrátor dětských knížek a časopisů nás provázel pohádkovým světem. Putování začalo s pohádkou O Budulínkovi. Následovalo kreslení a povídání O Červené Karkulce a závěr patřil pohádce O budce. Všichni si užili radosti z netradičního pojetí pohádek, z kreslení a hraní pohádkových rolí.

Je za námi 1. pololetí. Žáci jej zvládli bez větších obtíží, někteří získali pochvalu za sběrové aktivity, výborný prospěch, práci pro třídu či svědomitou přípravu na vyučování. Největší radost měli prvňáčci, kteří si vysvědčení odnáší domů poprvéJ.

Střípky ze školní družiny:

Lednové počasí nám přálo, a proto jsme nasadili brusle a otestovali místní zamrzlý rybník. Na školní zahradě jsme stavěli sněhové stavby a sjížděli mini kopeček. V rámci rukodělných činností se holky chytily háčků a učily se základy této techniky. Byly moc šikovné a podařil se jim uháčkovat i první výtvor - vajíčko!

Leden 2024 ZŠ Štáblovice