Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Květen 2023 v ZŠ Štáblovice

Květen 2023 v ZŠ Štáblovice

Ve čtvrtek 11. května přijali pozvání rodiče našich dětí do kulturního domu, aby zhlédli vystoupení mateřské a základní školy. Program byl sestaven na téma Zázraky přírody. Prvňáci a druháci se zaměřili na zázrak zrození dítěte. Starší žáci vystoupili s pásmem střídání ročních období. Děti ze školní družiny přiblížily zázraky ve Vesmíru. Vystoupení zpestřili nejmladší děti tanečními vystoupeními. Všichni žáci na závěr předali svým maminkám vlastnoručně malovaný obrázek, přáníčko a kytičku karafiátu.

Školáci nezapomněli ani na starší spoluobčany své obce. Vyrobili pro ně přáníčka, která jim předala paní I. Dušková, které tímto děkujeme.

V pátek 12. května proběhl na ZŠ Boženy Němcové již 16. ročník počítačové soutěže Bajtík. Naši školu v nejmladší kategorii Kilobajtík reprezentovala Leontýna Chodurová. V programu Malování kreslila obrázek na téma „Nový druh hmyzu“.

Již tradičně jsme se v květnových dnech fotili, abychom měli vzpomínku na letošní školní rok. Žáci se fotili po třídách a na závěr vytvořili společnou fotografii také s dětmi z mateřské školy.

V tomto měsíci proběhly třídní schůzky, kde se rodiče dozvěděli průběžné výsledky vzdělávání a chování svých dětí.

Začalo vyklízení herny a příprava na rekonstrukci, která proběhne v následujících červnových dnech. Za podpory obecního úřadu dojde k výměně podlahové krytiny a obložení zdí.

Děkujeme všem spoluobčanům za zapojení se do sběru papíru. Výtěžek z této akce bude věnován na akce organizované pro naše žáky.

Střípky ze školní družiny:

Děti ve školní družině vystoupily ke Dni matek s programem "Vesmír" a maminkám vyrobily krásná přání. Na fotbalovém hřišti se kluci věnovali fotbalu a basketbalu a holky se pustily do pletení věnečků z pampelišek. Na školní zahradě stavěly z písku hotely pro mravence a učily se novým pravidlům her petanque a kroket.

Květen ZŠ Štáblovice