Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Květen 2023 v ZŠ Štáblovice

Květen 2023 v ZŠ ŠtábloviceVe čtvrtek 11. května přijali pozvání rodiče našich dětí do kulturního domu, aby zhlédli vystoupení mateřské a základní školy. Program byl sestaven na téma Zázraky přírody. Prvňáci a druháci se zaměřili na zázrak zrození dítěte. Starší žáci vystoupili s pásmem střídání ročních období. Děti ze školní družiny přiblížily zázraky ve Vesmíru. Vystoupení zpestřili nejmladší děti tanečními vystoupeními. Všichni žáci na závěr předali svým maminkám vlastnoručně malovaný obrázek, přáníčko a kytičku karafiátu.

Školáci nezapomněli ani na starší spoluobčany své obce. Vyrobili pro ně přáníčka, která jim předala paní I. Dušková, které tímto děkujeme.

V pátek 12. května proběhl na ZŠ Boženy Němcové již 16. ročník počítačové soutěže Bajtík. Naši školu v nejmladší kategorii Kilobajtík reprezentovala Leontýna Chodurová. V programu Malování kreslila obrázek na téma „Nový druh hmyzu“.

Již tradičně jsme se v květnových dnech fotili, abychom měli vzpomínku na letošní školní rok. Žáci se fotili po třídách a na závěr vytvořili společnou fotografii také s dětmi z mateřské školy.

V tomto měsíci proběhly třídní schůzky, kde se rodiče dozvěděli průběžné výsledky vzdělávání a chování svých dětí.

Začalo vyklízení herny a příprava na rekonstrukci, která proběhne v následujících červnových dnech. Za podpory obecního úřadu dojde k výměně podlahové krytiny a obložení zdí.

Děkujeme všem spoluobčanům za zapojení se do sběru papíru. Výtěžek z této akce bude věnován na akce organizované pro naše žáky.

Střípky ze školní družiny:

Děti ve školní družině vystoupily ke Dni matek s programem "Vesmír" a maminkám vyrobily krásná přání. Na fotbalovém hřišti se kluci věnovali fotbalu a basketbalu a holky se pustily do pletení věnečků z pampelišek. Na školní zahradě stavěly z písku hotely pro mravence a učily se novým pravidlům her petanque a kroket. 

 

 

Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice
Květen ZŠ Štáblovice