Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Halloween ve škole

Datum konání:
3.11.2023
Halloween

První listopadový pátek přinesl do naší školy nádech dušičkové atmosféry. Projektová tematická výuka v rámci Halloween, která byla realizována ve formě únikové hry, se stala velmi vzrušujícím a nezapomenutelným zážitkem pro naše žáky. Tento projekt je již tradiční součástí našeho školního kalendáře a každý rok přináší nové výzvy a zážitky. Letos se do čela postavili žáci 8. a 9. ročníku, aby propojili vzdělávání s kreativní zábavou a ozvláštnili výuku anglického jazyka.

Celá úniková hra byla realizována díky angažovanosti starších žáků, kteří se tak stali významnými mentory pro své mladší spolužáky. Připravili a zorganizovali aktivity s tématikou Halloween, při které provázeli své mladší spolužáky různými výukovými výzvami. Děti byly nadšeny tím, že je vedou jejich starší kamarádi.

Každá třída měla několik úkolů, které spočívaly v řešení hádanek, záhad, luštění šifer a využití svých vědomostí. Mladší žáci museli spolupracovat, komunikovat a týmově přemýšlet, aby dosáhli svého cíle a podařilo se jim uniknout ze začarovaného dýňového pole. Zároveň se dozvěděli mnoho zajímavých informací o historii Halloween, tradicích
a zvyklostech spojených s tímto svátkem. Program umožnil všem zapojeným žákům rozvíjet své dovednosti a znalosti zábavnou a interaktivní formou.

Celý den byl skvělým příkladem toho, jak mohou starší žáci aktivně přispět k vzdělání svých mladších spolužáků a jak lze inovativní přístupy k výuce provádět úspěšně v rámci školního prostředí.

Těšíme se na další projektové aktivity, které nám pomohou zkombinovat vzdělávání a zábavu tak, aby se učení stalo radostí pro naše děti.