Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Erasmus+ Výjezd do Itálie

29.5.2022
Datum ukončení:
4.6.2022

Po dvou letech zákazů žáci měli konečně možnost v rámci programu Erasmus+, respektive projektu I am environment, vycestovat bezplatně do první z partnerských zemí, konkrétně do severoitalského Rovereta. Kromě seznámení s tamější italskou školou a vzděláváním byl pro všechny účastníky společného italsko-česko-německo-rakousko-bulharského setkání připraven opravdu bohatý poznávací program. Žáci a učitelé se projeli po vlnách největšího italského jezera ledovcového původu Lago di Garda, poznali bohatou historii regionálního hlavního města Trenta, zapsaného do dějin coby místo konání Tridentského koncilu, a došlo i na návštěvu města Benátek, včetně baziliky svatého Marka.

Kromě bohaté historie měli žáci možnost velmi intenzivně vnímat i současný život, neboť byli ubytováni v italských rodinách, které o ně (bez nadsázky) pečovaly jako o vlastní. A jací jsou Italové v očích našich žáků? Trochu hluční a loudavé chůze, zato příjemní, komunikativní, přátelští, hodní a vřelí. Uvidíme na podzim, jaké to bude v Německu a následně v Bulharsku.

FOTOGRAFIE ZDE

Logo projektu