Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Duben 23 v MŠ Štáblovice

Duben 23 v MŠ Štáblovice

Na začátku měsíce dubna jsme tradičně s dětmi oslavili velikonoční svátky projektovým Barevným týdnem, kde jsme si připomněli tradice, zvyky a symboly tohoto svátku. Barevné oblečení modré, žluté, šedivé či zelené děti nosily podle dnů a samozřejmě nechyběla kyčkovanka a hledání vajíček. Prožitky dětí se umocnily návštěvou štáblovického zámku, kde v prostorách shlédly zaječí rodinku, živá kuřátka a v parku obdivovali nádherné obří vejce. Poděkování patří panu Kolkovi za vstřícnost a ochotu prohlédnout si krásnou velikonoční výzdobu. 14. 4. 2023 za námi přijel pan Šelba s ukázkou sokolnictví a dravými ptáky. Pro nepřízeň počasí se akce uskutečnila v tělocvičně školy. Děti MŠ a ZŠ se dozvěděly základní informace o jednotlivých dravcích a sovách. Program byl zaměřen především na základní rozdíly jednotlivých druhů, postupu výcviku dravce, jeho ochranu, chov a držení. Děti také shlédly let dravců v bezprostřední blízkosti, a také si některé jedince pohladily. Akce se dětem velice líbila a odnášely si sebou dojmy z nevšedního setkání. Třetí dubnové úterý patřilo edukačnímu programu Sadařův rok firmy Vitaminátor. Paní lektorka přiblížila dětem povinnosti sadaře v jednotlivých ročních obdobích a výklad doplnila o interaktivní hry, zábavné tvoření a úkoly. Děti viděly Kalifornskou žížalu, pohladily si živého králíka, poznávaly rostlinky a plody, ochutnaly 100% přírodní šťávy, které poznávaly podle chutě ovoce. Den Země jsme prožili v přírodě EKO vycházkou, kdy se děti snažily posbírat odpad, který do přirody nepatří, zároveň se učily chránit přírodu, vážit si ji. Měsíc duben jsme zakončili projektovým dnem „ Čarodějnické dovádění“, který probíhal na louce a v blízké skalce. Děti si vyzkoušely slalom na koštěti, přecházely přes kmen stromu, skákaly v pytli, házely žábou na cíl, namotávaly kočku na klacík a také si zahrály netopýří bowling. A protože nám i počasí celé dopoledne přálo, vše se vydařilo na jedničku.