Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Duben 2024 v MŠ Štáblovice

Duben 2024 v MŠ Štáblovice

Aprílový měsíc a jeho aktivity jsou za námi. Začalo to projektovým „Aprílovým dnem“ nebo takzvaně dnem naruby. Nejenže děti do mateřské školy přišly oblečeny naruby, v pyžamu, seděly na židličkách opačně, poslouchaly a reagovaly na popletenou pohádku, či prováděly jiné aktivity, které děti velice pobavily. 3. 4. 2024 si děti užily další z projektových dnů. Tentokráte u příležitosti Světového dne vody a vodních živočichů se vydaly na „Přírodovědnou vycházku“ k rybníku. Během cesty plnily předem připravené úkoly, povídaly si, pozorovaly vodní živočichy a hrály hry. Třetí dubnový čtvrtek za dětmi třídy Hvězdiček přijel náš známý pan Dušan z Malé technické univerzity s programem „Stavitel mostů“. Děti si vyzkoušely roli stavitele mostů, stavěly pilíře podle plánu, vázaly cihly, společně stavěly mosty a ověřily si jeho stabilitu. Vyzkoušely si také jednoduchý pokus - pozorování co plave a co neplave. Děti si celé dopoledne náramně užily. V druhé půlce měsíce chodily děti ZŠ Štáblovice číst dětem z mateřské školy před spaním pohádky a mohly si vyzkoušet četbu před publikem. Již tradičně také proběhl sběr starého papíru. Chceme touto cestou všem, kteří se zapojili poděkovat. Posledním dnem měsíce a zároveň poslední akcí pro děti byl projektový den „Čarodějnické dovádění v kostýmech“. Celé dopoledne plnily děti úkoly na školní zahradě, kreslily, vyzkoušely si pokusy, tancovaly a řádily. Za splněné úkoly byly po zásluze odměněny.

Foto: fotogalerie