Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Den etikety: Když tanec, elegance a československé hity ožívají

Den etikety: Když tanec, elegance a československé hity ožívají

Datum konání:
1.2.2024
Den etikety

Ve čtvrtek 1. února se naše škola stala dějištěm tradiční události. Letošní projektový den etikety přenesl žáky do světa československých hitů plných energie a rytmu. Tato zábavná akce nabídla nejen tanec na největší hity z našich zemí, ale také soutěže ve společenském chování a vědomostní kvíz.

Jednou z hlavních atrakcí byly společenské tance, které přivedly všechny žáky na parket. Od letkis, makareny, ptačího tance, blues až po country a samozřejmě nezbytné mazurky. Tanečníci se nechali unášet rytmem a harmonií různých stylů. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete elegantní valčík či temperamentní chachu, naše taneční podlahy pulzovaly radostí a vzrušením.

Každá společenská událost nese trochu soutěživého ducha. Žáci se proto zapojili do vědomostního kvízu zaměřeného na bohemismy a slovenštinu, který ověřoval jejich jazykové znalosti.

Dovednost správného společenského chování je klíčové v každém věku. Naši žáci měli možnost prakticky prozkoumat různé společenské situace prostřednictvím dramatizace scének z běžného života. Týmy třídních kolektivů soutěžily o ocenění za nejlepší projev a ukázaly, že etiketa není jen o minulosti, ale lze ji úspěšně propojit i s moderním životním stylem.

Nejen individuální výkony, ale i kolektivní úsilí mělo své místo na našem projektovém dni etikety. Jedním z nejočekávanějších okamžiků bylo vyhlášení nejlepšího třídního tance. Třídy se snažily předvést svou synchronizaci, kreativitu a radost z pohybu na tanečním parketu. Výsledkem byl nezapomenutelný zážitek, který nejen zahřál srdce, ale i posílil pouta mezi žáky a učiteli.

Vrcholem večera bylo vyhlášení krále a královny plesu. Tříčlenná porota měla za úkol vybrat ten nejlepší pár, který se vyznamenal nejen v tanci, ale také ve společenském chování a eleganci. Atmosféra napětí a očekávání byla patrná, ale nakonec se podařilo najít ty pravé hvězdy dne.

Projektový den etikety na naší škole byl nejen zábavnou akcí, ale také připomněním důležitosti společenského chování a vzájemného respektu. Doufejme, že se nám podařilo přenést kousek této elegance do našich každodenních životů.

Den etikety
Den etikety 2