Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Den dětí 2024

Den dětí 2024Datum konání:
31.5.2024

První červnový den patří již tradičně oslavám Mezinárodního dne dětí. Ani v naší škole jsme proto nezůstali pozadu a přichystali jsme pro naše žáky v pátek 31. května zábavné dopoledne.

Mladší žáci si vyrobili perkusivní nástroj, společně se naučili Prázdninovou píseň, kterou vítali blížící se léto. Každá třída dále představila svou oblíbenou píseň, kterou si všichni zazpívali a doprovodili se na hudební nástroje. Poté mezi děti zavítal klaun Pepino prcek se svým zábavným programem plným tance, soutěží a hudebních hádanek. Na závěr nechyběly odměny v podobě vymodelovaných balonků na přání.

Starší děti si užily bubenickou show v podání bubeníka Iva Samiece, kdy společným naladěním vpluly do světa různorodých rytmů. Ve spolupráci s deváťáky si následně prověřily své mozkové závity při hlavolamech a deskových hrách, své vědomosti při šipkované a své sportovní dovednosti v rámci sportovních soutěžních disciplín. 

Všechny děti společně se svými učiteli měli závěrečný úsměv na rtech, který prozradil, že se celá oslava povedla. Sladkou tečkou se stal oblíbený jahodový nanuk.

Jak naši žáci svůj svátek oslavili, najdete ve fotogalerii.

Fotky