Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Červen v ZŠ Štáblovice

Červen v ZŠ Štáblovice

1. června jsme společně oslavili Den dětí. Tentokrát na téma Námořníci. Starší žáci si připravili zábavné soutěže, které všechny soutěžící zaujaly (trefa na nepřátelskou loď, skákání ve vlnách, lovení a kresba ryb, vázání uzlů, pozorování mořské hladiny).

Velkou radost jsme měli z výsledků dobrovolné výzvy „Kolik etap z Tour de France společně zvládneme?“. Žáci 1. a 2. ročníku získali krásné 3. místo.  Na kole celkem ujeli 252, 84 km.

V pondělí 20. června nejstarší žáci odjeli do Oder, kde na dopravním hřišti předvedli své cyklistické dovednosti. I když se vrátili bez cyklistických průkazů, věříme, že dokáží pravidla silničního provozu dodržovat.

Ve čtvrtek 23. 6. se starší žáci vydali do Melče poměřit své výkony v přehazované. Po vyrovnaném boji získali krásné 2. místo.

V pátek 24. června jsme zažili hodně legrace během Cestovatelského kreslení s Adolfem Dudkem. Díky krásným ilustracím a vtipným komentářům, jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí z různých koutů světa.

V pondělí 27. 6. jsme se vydali pěšky na Lipinu. Přijali jsme pozvání prarodičů Bena Přibyly. Po příchodu jsme dostali na osvěžení nanuky a po obhlídce zahrady jsme si pochutnali na  špekáčcích, které nám ugriloval Benův děda.  Děkujeme manželům Přibylovým za milé přivítání.

Koncem měsíce jsme se slavnostně rozloučili s našimi čtvrťáky. Věříme, že si z naší školy odnesou spoustu pěkných vzpomínek.

Předposlední školní den jsme si za odměnu zašli do místního obchodu na nanuky. Byla to jedna z odměn za celoroční práci ve škole a za sběrové aktivity.

1. června po slavnostním předání vysvědčení a posledním zvonění vyběhli žáci vstříc prázdninovým dobrodružstvím.

Lenka Rychlá

Zpráva ze školní družiny:

Poslední školní měsíc podnikaly děti ze školní družiny výlety do přírody. Také navštívily domovy svých spolužáků. Zavítaly k Nině Hrbáčové, kde se seznámily s  chovem domácích zvířat. Kluky zajímal traktor. Všichni otestovali houpačky a zahradní domek. Děti odpovídaly na otázky a vysloužily si sladkou odměnu. Dále navštívily rodinu Lili Ripplové, kde je čekalo morčátko, pes a slepice. Děti si zahrály fotbal, zaskákaly si na trampolíně a hlavně pomáhaly při sklizni třešní ????. Návštěvy jsme ukončily u Patrika Kociána, který nám ukázal králíky, slepice, psy, kačeny a svého křečka Sáru.

Všem děkujeme a přejeme krásné léto!

Kateřina Klímková

ZŠ Štáblovice