Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Červen v ZŠ Štáblovice

Červen v ZŠ Štáblovice1. června jsme společně oslavili Den dětí. Tentokrát na téma Námořníci. Starší žáci si připravili zábavné soutěže, které všechny soutěžící zaujaly (trefa na nepřátelskou loď, skákání ve vlnách, lovení a kresba ryb, vázání uzlů, pozorování mořské hladiny).

Velkou radost jsme měli z výsledků dobrovolné výzvy „Kolik etap z Tour de France společně zvládneme?“. Žáci 1. a 2. ročníku získali krásné 3. místo.  Na kole celkem ujeli 252, 84 km.

V pondělí 20. června nejstarší žáci odjeli do Oder, kde na dopravním hřišti předvedli své cyklistické dovednosti. I když se vrátili bez cyklistických průkazů, věříme, že dokáží pravidla silničního provozu dodržovat.

Ve čtvrtek 23. 6. se starší žáci vydali do Melče poměřit své výkony v přehazované. Po vyrovnaném boji získali krásné 2. místo.

V pátek 24. června jsme zažili hodně legrace během Cestovatelského kreslení s Adolfem Dudkem. Díky krásným ilustracím a vtipným komentářům, jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí z různých koutů světa.

V pondělí 27. 6. jsme se vydali pěšky na Lipinu. Přijali jsme pozvání prarodičů Bena Přibyly. Po příchodu jsme dostali na osvěžení nanuky a po obhlídce zahrady jsme si pochutnali na  špekáčcích, které nám ugriloval Benův děda.  Děkujeme manželům Přibylovým za milé přivítání.

Koncem měsíce jsme se slavnostně rozloučili s našimi čtvrťáky. Věříme, že si z naší školy odnesou spoustu pěkných vzpomínek.

Předposlední školní den jsme si za odměnu zašli do místního obchodu na nanuky. Byla to jedna z odměn za celoroční práci ve škole a za sběrové aktivity.

  1. června po slavnostním předání vysvědčení a posledním zvonění vyběhli žáci vstříc prázdninovým dobrodružstvím.

Lenka Rychlá

Zpráva ze školní družiny:

Poslední školní měsíc podnikaly děti ze školní družiny výlety do přírody. Také navštívily domovy svých spolužáků. Zavítaly k Nině Hrbáčové, kde se seznámily s  chovem domácích zvířat. Kluky zajímal traktor. Všichni otestovali houpačky a zahradní domek. Děti odpovídaly na otázky a vysloužily si sladkou odměnu. Dále navštívily rodinu Lili Ripplové, kde je čekalo morčátko, pes a slepice. Děti si zahrály fotbal, zaskákaly si na trampolíně a hlavně pomáhaly při sklizni třešní ????. Návštěvy jsme ukončily u Patrika Kociána, který nám ukázal králíky, slepice, psy, kačeny a svého křečka Sáru.

Všem děkujeme a přejeme krásné léto! 

Kateřina Klímková

ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice
ZŠ Štáblovice