Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Březen 2024 v ZŠ Štáblovice

Březen 2024 v ZŠ Štáblovice

14. března nás ve škole navštívili předškoláci. V rámci jedné vyučovací hodiny si mohli vyzkoušet, jaké to je být školákem. Zapojili se do aktivit, které se týkaly čtení, psaní a počítání. V závěru hodiny si všichni společně zazpívali.

21. března v „Den otevřených dveří“ mohli rodiče nahlédnout do výuky žáků. Setkali se s různými metodami a formami učení. Tuto nabídku využili i rodiče, kteří se chystají zapsat své dítě do 1. třídy. Zároveň tento den proběhly třídní schůzky.

Žáci 2. - 4. ročníku ve školním kole matematické soutěže Matematický klokan zjistili, jak jsou na tom s logickým uvažováním.

Formou besedy na téma „Nebezpečí šikany“ žáci poznali různé sociální dovednosti, které jsou důležité pro fungování vztahů v kolektivu, nalezení místa v kolektivu a zvládání vrstevnického tlaku.

Závěr měsíce patřil přípravám na velikonoční svátky. Žáci se seznámili s různými symboly těchto svátků a významy jednotlivých dní. Společně si vyrobili jarní přáníčka.

Střípky ze školní družiny:

V měsíci březnu se děti ve školní družině věnovaly přírodě a změnám na počátku jara. Při vycházkách děti poznávaly jarní květiny a také si zasadily svou květinu, o kterou se starají. V rámci rukodělných prací holky, ale i kluci háčkovali vajíčka a spoustu jiných výrobků. Nadšení z práce dětem nechybělo! V rámci konzultací jsme ve školní družině přivítali rodiče a společně si vyrobili jarní dekoraci pomocí 3D pera.

Březen 2024 ZŠ Štáblovice