Drobečková navigace

Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > „Báseň je protiváhou vědeckého díla, poněvadž jejím předmětem je přímo radost, ne pravda.“

„Báseň je protiváhou vědeckého díla, poněvadž jejím předmětem je přímo radost, ne pravda.“Právě takovou náladu, plnou krásy, radosti a dovednosti přednést umělecké dílo, jsme mohli vycítit na dopoledním školním kole recitační soutěže Dětská scéna 2023, jež proběhlo v čítárně melčské školy 7. března 2023.

Žáci napříč ročníky, včetně těch ze Štáblovic, poměřili svůj recitátorský um a talent zaujmout posluchače, aby ti nejlepší z nejlepších naši školu reprezentovali na vítkovském okrskovém kole, které proběhne v pátek 10. března 2023. A kdo to bude?

Nejmladší kategorii budou zastupovat Maruška SkřepkováEvelínkou Mayerovou. Fabián Potíž a Vojtěch Strak budou vystupovat v kategorii druháků a třeťáků, zatímco staronové duo Maruška Vavrečková a Pavel Piskovský budou naši školu reprezentovat v kategorii čtvrťáků a páťáků. Za II. stupeň postoupily žákyně Magdaléna Beranová a Eliška Straková, které zaujaly porotu a posluchače svým procítěným projevem.

Všem našim postupujícím žákům přejeme v dalším kole hodně štěstí a žádnou trému!

FOTOGRAFIE