Úvod > Základní školy a ŠD > Aktuality > Adaptační kurz 2023

7.9.2023
Datum ukončení:
8.9.2023

Ve dnech 7. – 8. září se žáci šestého ročníku účastnili adaptační kurzu. Cílem akce bylo stmelení kolektivu, zapojení se do společných aktivit a prožití společně stráveného času. Vše započalo ve čtvrtek odpoledne. Místo setkání  - ZŠ Melč. Zde byly děti seznámeny s programem, který na ně v průběhu čtvrtku a pátku čekal. Vzhledem ke krásnému počasí se všichni vydali na nenáročnou procházku k malebnému poutnímu místu Maria Talhof. Pedagogický dozor si pro děti nachystal mnoho zajímavých aktivit a her. Po celou dobu adaptačního kurzu byli žáci rozděleni do třech skupin, ve kterých soutěžili mezi sebou a snažili se nejen pobavit, ale případně také dosáhnout co nejlepšího výkonu. První den kurzu byl zakončen společným opékáním v prostorách zahrady ZŠ Melč a následnou skupinovou  hrou po škole. Zde děti prokázaly nejen hbitost a rychlost, ale také logické uvažování a celkovou vzájemnou kooperaci. Pomyslnou třešinkou na dortu bylo přespání žáků a pedagogického dozoru v tělocvičně ZŠ Melč. Druhý den po snídani se děti opětovně zapojily do různých her a aktivit. Vše bylo završeno v pátečním poledni, kdy byly vyhodnoceny výkony všech účastníků, předány diplomy a drobné odměny. Děti poté samy zhodnotily průběh akce, co se jim líbilo nejvíce a na co budou jistě rády vzpomínat.

fotky