• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Den zdraví

7. duben je Dnem zdraví. Při této příležitosti se žáci celé školy zapojili nejen do projektového vyučování zaměřeného na zdravou výživu, ale žáci 1., 2. a 6., 7. ročníku také do vzdělávací akce Nadačního fondu Albert „ZDRAVÁ 5“.

Pod vedením zkušené lektorky se žáci zábavnou formou seznámili se zásadami zdravé výživy a zdravého životního stylu. Prvňáčci a druháčci v rámci programu „Škola zdravé 5“ soutěžili např. v ochutnávání ovoce, zeleniny a nápojů. Svou tvořivost mohli uplatnit při výrobě obrázků z kousků ovoce a zeleniny. Žáci 2. stupně se zúčastnili programu „Párty se zdravou 5“, kde se seznámili nejen se zákonitostmi potravinové pyramidy, ale také měli možnost připravit si z různých surovin pomazánky, saláty a dokonce míchané nápoje. Součástí zdravého životního stylu není pouze zdravá výživa, ale také pohybové aktivity, a proto měli žáci možnost ve druhé části projektového“ Dne zdraví“ si zahrát v tělocvičně i na školním hřišti turnaje v míčových hrách.