• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

zdravaSkolaVe školním roce 2012/2013 se naše škola zapojila do projektu Škola podporující zdraví řízeného Státním zdravotním ústavem v Praze. Naším cílem je učit děti, rodiče i učitele zdravému způsobu života a dovednostem zdraví podporujícího chování. V porovnání s předcházejícími lety se principy zdravého životního stylu stále více stávají přirozenou součástí života školy a jsou vnímány jako běžná každodenní činnost v kontextu podpory zdraví. S podporou zdraví je třeba začít od nejranějšího dětství. Člověk může své zdraví ovlivňovat zejména prevencí, což je nejlepší způsob předcházení mnohdy zbytečným zdravotním problémům.

 

Den zdraví

Při příležitosti celosvětového Dne zdraví proběhl na naší škole v pátek 20. 4. 2018 projektový Den zdraví a  také vzdělávací akce Nadačního fondu Albert „ZDRAVÁ 5“.

Číst dál: Den zdraví

Zlaťáci Zdravé 5

Dne 7. 6. 2014 se uskutečnilo celonárodní finále soutěže Zlaťáci Zdravé 5, které proběhlo v Olomouci.

Číst dál: Zlaťáci Zdravé 5

Mladí zdravotníci

Dne 16. května 2014 se konala v Opavě soutěž Hlídek Mladých zdravotníků v areálu Oblastního spolku Českého červeného kříže. Žáci zde soutěžili v kategorii Mladý zdravotník I. a II. stupně. Na modelových stanovištích si žáci ověřili v praxi své znalosti z první pomoci (obvazová technika, transport raněných, základy první pomoci). Žákyně II. stupně se umístily na pěkném 4. místě. Všem zúčastněným děkuji za jejich snahu a soutěživost.

Lumír Novák

Den zdraví

7. duben je Dnem zdraví. Při této příležitosti se žáci celé školy zapojili nejen do projektového vyučování zaměřeného na zdravou výživu, ale žáci 1., 2. a 6., 7. ročníku také do vzdělávací akce Nadačního fondu Albert „ZDRAVÁ 5“.

Číst dál: Den zdraví

Projekt "Zdravá svačina"

Vážení rodiče, rádi bychom Vás prostřednictvím našich webových stránek seznámili s projektem „ Zdravá svačina“, který probíhá pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR. Informace můžete získat FB profilu www.facebook.com/zdrava.svacina, kde se dozvíte více o zdravém stravování, vhodnosti jednotlivých potravin a také důležitosti dopoledních svačinek u dětí, které by neměly být v žádném případě opomíjeny.                                

Mgr. A. Vavrečková, Mgr. V. Kornas

Zdravá škola

zdravaSkola

Škola je postavena na demokratických pravidlech s vnitřní hierarchií a určenými kompetencemi. Program školy je organizován na principech regionálního vzdělávání a otevřenosti pro další aktivity dětí a mládeže v regionu (využití tělocvičny, sauny, internetu, odborných učeben apod.). V letošním roce doznala výrazných změn budova školy. Došlo k výměně oken a zateplení fasády, což byl také jeden z cílů projektu „Zdravá škola“. Kromě těchto úprav chceme dále pokračovat v dovybavení tříd novým školním nábytkem a postupně zmodernizovat a dovybavit také odborné učebny.

Číst dál: Zdravá škola