• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Závěrečná schůzka ekotýmu mateřské školy

V úterý 8. června 2021 jsme se v 16.00 hodin sešli na naší školní zahradě na poslední schůzce velkého ekotýmu.

Na programu bylo především velké natáčení pořadu Ekologické okénko. Každá dvojice  ve složení maminka + dítě měla za úkol vysvětlit na kameru jeden krok ekoškoly pomocí jednoduchých rýmovaček, které jsme si s dětmi připravili předem. Pan režisér (koordinátorka ekoškoly) měl pochopení pro herecké nováčky, kameramani (maminky) se vyzbrojily velkou trpělivostí a tak vzniklo krásné instruktážní video, které přinese poučení o jednotlivých krocích ekoškoly budoucím ekotýmům. Velká snaha byla oceněna bohatým občerstvením, do něhož přispěli všichni členové ekotýmu, a u kterého jsme rekapitulovali uplynulý školní rok, čeho jsme s dětmi dosáhli a  co se nám povedlo realizovat i přes covidové překážky. K nahlédnutí byl i deník ekoškoly, do kterého všichni členové na závěr připsali vzkaz budoucímu ekotýmu. Protože k závěrečnému hodnocení patří i věcné odměny, mohli si malí členové ekotýmu vybrat za svou poctivou celoroční práci z několika dětských časopisů. Poslední schůzka ekotýmu se nám krásně vydařila a i když neradi, museli jsme se nadobro rozloučit s většinou ekotýmu. Příští rok nás čeká nová parta a už se těšíme na další ekologické výzvy.

Napsala Lucie Zálečáková, Bc., vložila Hana Seidlerová.