• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

ekoskolaProgram Ekoškola je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí.

Program Ekoškola neprobíhá pouze v České republice, ale také v dalších 55 zemích světa a celosvětově se ho účastní přes 44.500 škol. Jeho mezinárodním koordinátorem je nezisková organizace FEE (Foundation for Environmental Education).

terezaŽáci v loňském školním roce aktivně pracovali v oblasti environmentální výchovy. Zabývali se odpady, energiemi, vodou a vnějším prostředím školy. Vypracovali ekologický plán činností školy, který splnily, a po květnovém auditu ze sdružení Tereza získala naše škola mezinárodní titul EKOŠKOLA na dobu dvou let. Nyní nás čeká další společná práce v oblasti environmentalistiky, abychom po dvou letech mohli titul opět úspěšně obhájit. V našich činnostech jsme podporováni ekologickým sdružením TEREZA, které sídlí v Praze.


Mezinárodní den Ekoškol 2021

Dne 12. listopadu 2021 jsme ve škole zrealizovali „Mezinárodního den Ekoškol“. Přichystali jsme si pro předškoláky z mateřské školy šest zábavných stanovišť- hlavním tématem byly odpady. Předškoláci soutěžili v třízení odpadu, vyplňovali zábavný pracovní list o odpadech a vyráběli z PET láhví výrobky, které si následně odnesli na památku. Také se snažili poznat věci dle hmatu, soutěžili v ochutnávkové soutěži a běhali slalom. Předškoláci obdrželi za splněné úkoly na stanovištích diplom, medaili a sladkou odměnu. 

 

 

 

 

 

Schůzka malého ekotýmu

Na schůzce malého ekotýmu jsme se seznámili s projektem Studánky víly Rozárky, který nás bude provázet po celý školní rok.

Číst dál: Schůzka malého ekotýmu

Mezinárodní den ekoškol 2021

V rámci oslavy Mezinárodního dne ekoškol proběhlo v pátek 12. listopadu 2021 společné setkání ekotýmů MŠ a ZŠ v tělocvičně školy.

Číst dál: Mezinárodní den ekoškol 2021

Schůzka velkého ekotýmu

I ve školním roce 2021/2022 pokračujeme v mateřské škole v mezinárodním programu Ekoškola.

Číst dál: Schůzka velkého ekotýmu

Závěrečná schůzka ekotýmu mateřské školy

V úterý 8. června 2021 jsme se v 16.00 hodin sešli na naší školní zahradě na poslední schůzce velkého ekotýmu.

Číst dál: Závěrečná schůzka ekotýmu mateřské školy

Nový sýkorník

Již v lednu jsme se s ekotýmem mateřské školy rozhodli obohatit naši školní zahradu o novou budku pro sýkorky.

Číst dál: Nový sýkorník

Malý ekotým MŠ Melč

Blíží se konec roku 2020 a s ním se nabízí rekapitulace činnosti malého ekotýmu mateřské školy. Od září do prosince  proběhlo celkem 8 schůzek dětského ekotýmu a společně jsme se věnovali tématu PROSTŘEDÍ.

Číst dál: Malý ekotým MŠ Melč

Kampaň obyčejného hrdinství

V týdnu od 19. do 25. 10. 2020 jsme se s naší mateřskou školou zapojili do Kampaně obyčejného hrdinství vyhlášeného sdružením TEREZA.

Číst dál: Kampaň obyčejného hrdinství

Mezinárodní den ekoškol

Na začátku listopadu si tradičně připomínáme v naší mateřské škole mezinárodní den ekoškol. V letošním roce jsme z důvodu pandemie nemohli tento den oslavit společně se žáky ekotýmu ZŠ, jako se tak dělo v minulých letech. Přemýšleli jsme s dětským ekotýmem, jak tento den oslavíme, když se nemůžeme sejít ani společně s dospělými členy ekotýmu, a napadlo nás natočit video s naší hymnou ekoškolky. Vytvořili jsme si plán činnosti, kdy každé dítě mělo za úkol se svým rodičem natočit doma jednu sloku a refrén hymny. Koordinátorka ekotýmu i přes technické obavy došlá videa spojila v jedno velké video a výsledek nás ohromil. Na videích je vidět, že si děti i dospělí natáčení užívají, vyznívá z nich pohoda a radost ze zpěvu. Dohromady tvoří jednotlivé úseky pestrou paletu našich členů ekotýmu, kteří se tak digitálním způsobem sešli a spojili v jeden tým. Toto video s naší hymnou ekoškolky nám vždy po zhlédnutí zlepší náladu a připomene nám, že když se chce, jde všechno.

Napsala Lucie Zálešáková, Bc., koordinátorka programu ekoškola.

Vložila Hana Seidlerová, učitelka MŠ.