• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Barevný velikonoční týden

Které roční období je obdobím přílivu čerstvých sil, počátku nového života a barev? Je to jaro. S jarem přichází všechno to pěkné, milé a příjemné, na co v mrazivých dnech všichni čekáme – hřejivé sluneční paprsky, probouzející se příroda a barevný svět kolem nás. První tráva, první květy, procházky v přírodě vonící svěžím vzduchem. Tato krása začíná v předjaří ještě v zasněžené krajině hvízdáním kosů, příletem špačků, květy sněženek a bledulí. Slunce křísí teplem přírodu a život v ní vítězí nad spánkem. Silnou tradici na jaře mají Velikonoce. V období Velikonoc mají děti z mateřské školy ve Štáblovicích hodně práce. V naší školičce malujeme, stříháme, lepíme, tvoříme, poznáváme zvyky a tradice, učíme se velikonoční koledy.

 V duchu velikonočních tradic se nesl i celý týden od pondělí 26.3. do čtvrtka 29.3. Každý den děti přicházely do školky v oblečení podle názvu dne. Pondělí se neslo v barvě modré, úterý v barvě žluté, středa v černé a čtvrtek měl barvu zelenou. Nejzábavnější byla pro děti „Škaredá středa“, která byla obohacena o zábavné soutěže a hry, jako např. přenášení papírových vajíček pomocí kolíčku, hraní hry na zajíčka a myslivce, skládání puzzle obrázku vajíček atd. Vyvrcholením soutěže zábavného dopoledne byla pomlázka. Děti si odnesly nejen spoustu zážitků, ale také čokoládové vajíčko.

 Mgr. Hana Rychlíková