• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Zlaté české ruce zasáhnou Tvé srdce

logo-ruce-barva-text

Něco málo o projektu 

Realizace projektu ZLATÉ ČESKÉ RUCE ZASÁHNOU TVÉ SRDCE, registrační číslo CZ.1.07/1.1.24/02.0106, spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky, byla na naší škole zahájena 1. června 2013. Samotný cíl projektu je obsažen v jeho názvu, tedy co největšímu počtu žáků naší školy ukázat, že jen poctivá a s láskou vykonaná práce je ta nejlepší a často věky přetrvávající.

Žáci útlejšího věku mají k tomuto poznání dospět prostřednictvím výjezdů do oblastí s tradiční výrobou či řemeslem, stejně jako do oblastí s technickými památkami. Mají tak před sebou návštěvy Beskydska a jeho okolí, stejně jako Bruntálska, Ostravsko nevyjímaje.

Žáci starší pak absolvují řadu exkurzí po podnicích v rámci moravskoslezského regionu, aby si tak uvědomili, jaké povolání je právě pro ně to pravé, co s sebou přináší a co naopak bere, zda je perspektivní a podobně.

Konečně kromě prožitků, které zúčastněným žákům nikdo nikdy nevezme, budou z projektu k dispozici i jiné bezesporu zajímavé výstupy. Kromě dvou učeben vybavených moderní didaktickou technikou, vzniknou i sborníky mapující výjezdy mladších žáků, předmětové projekty s tematikou řemesla, jež významně obohatí klasickou výuku, dále Encyklopedie povolání typických pro náš region či mapy pracovních příležitostí Melčska i celého kraje. Věříme, že v následujících osmnácti měsících se nám podaří název projektu vzhledem k našim žákům beze zbytku naplnit...

Barevný velikonoční týden

Které roční období je obdobím přílivu čerstvých sil, počátku nového života a barev? Je to jaro. S jarem přichází všechno to pěkné, milé a příjemné, na co v mrazivých dnech všichni čekáme – hřejivé sluneční paprsky, probouzející se příroda a barevný svět kolem nás. První tráva, první květy, procházky v přírodě vonící svěžím vzduchem. Tato krása začíná v předjaří ještě v zasněžené krajině hvízdáním kosů, příletem špačků, květy sněženek a bledulí. Slunce křísí teplem přírodu a život v ní vítězí nad spánkem. Silnou tradici na jaře mají Velikonoce. V období Velikonoc mají děti z mateřské školy ve Štáblovicích hodně práce. V naší školičce malujeme, stříháme, lepíme, tvoříme, poznáváme zvyky a tradice, učíme se velikonoční koledy.

Číst dál: Barevný velikonoční týden

Zlatá cesta

V rámci projektu Zlaté české ruce zasáhnou Tvé srdce se 5. 6. 2014 uskutečnila další exkurze za řemesly a profesemi v našem kraji.  Žáci 2. a 3. ročníku se tentokrát vydali za těžbou zlata do Zlatých hor.

logo-zlate-ruce

Číst dál: Zlatá cesta

Exkurze Slezská pekárna a Slezské zemské muzeum

V rámci projektu Zlaté české ruce zasáhnou Tvé srdce se 22. května uskutečnila další exkurze za řemesly a profesemi v našem kraji. Tentokrát jsme zavítali na Pilu Karla Vlčka v Brance u Opavy, do Slezské pekárny v Opavě a neopomenuli jsme ani návštěvu Slezského zemského muzea.

logo-zlate-ruce

Číst dál: Exkurze Slezská pekárna a Slezské zemské muzeum

Výjezd do sklárny a ruční papírny

V rámci projektu „Zlaté české ruce zasáhnou Tvé srdce“ se žáci 1. - 4. ročníku ZŠ Štáblovice a 1. ročníku ZŠ Melč zúčastnili 13. května 2014 dalšího výjezdu, kde se seznámili se sklářskou a papírenskou výrobou.

logo-zlate-ruce

 

Číst dál: Výjezd do sklárny a ruční papírny

Prohlídka vysoké pece č. 1

Dne 9. května 2014 vyjeli žáci 7. a 9. ročníku do Ostravy za účelem prohlídky NKP Vysoká pec č. 1 - Dolní oblast Vítkovice. Prošli si areál pece, zhlédli jednotlivá pracovní stanoviště (velín, vsázku, odpich, vysokou pec, zásobník plynu, vagon Veroniku a skipový výtah). Následně poobědvali v kavárně U kapitána Nema. Po obědě navštívili vyhlídku nad stadionem Bazaly, kde si prohlédli průmyslovou Ostravu. Výjezd byl realizován díky projektu EU - Zlaté české ruce zasáhnou Tvé srdce.

Mgr. Lumír Novák

logo-zlate-ruce

Prohlídka - NKP Důl Michal

Dne 2. května 2014 vyjeli žáci 6. a 8. ročníku do Ostravy za účelem prohlídky NKP Důl Michal. Prošli si celou pracovní trasu horníka od vrátnice přes šatny, umývárny, mincovnu, lampovnu, dispečink až do těžní věže, kde horník sfáral dolů.

logo-zlate-ruce

Číst dál: Prohlídka - NKP Důl Michal

Exkurze - Sklárna Jakub, Odetka

V pondělí proběhla v pořadí již šestá exkurze v rámci projektu „Zlaté české ruce zasáhnou Tvé srdce". Zúčastnili se jí žáci z 6. a 7. ročníku doplněni o žáky osmé třídy. Tentokrát jsme zavítali do Vrbna pod Pradědem, kde jsme navštívili Sklárnu Jakub a firmu Odetka. Zajištěn byl samozřejmě i oběd v místním hotelu.

logo-zlate-ruce

Číst dál: Exkurze - Sklárna Jakub, Odetka

Exkurze - Kofola, Rieger Kloss - Varhany

V pondělí 17. března 2014 prpběhla pátá exkurze v rámci projektu  " Zlaté české ruce zasáhnou Tvé srdce" zaměřeného na volbu povolání.

Číst dál: Exkurze - Kofola, Rieger Kloss - Varhany

Exkurze - Radegast, Hyundai

V úterý 18. února 2014 proběhla čtvrtá exkurze v rámci projektu „Zlaté české ruce zasáhnou Tvé srdce“ zaměřená na Volbu povolání. Žáci hlavně 7. a 9. ročníků, doplnění i o pár žáků 8. ročníku, navštívili dva podniky v Nošovicích, a to pivovar Radegast a automobilku Hyundai.

 

logo-zlate-ruce

Číst dál: Exkurze - Radegast, Hyundai