• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Wellness pro maminky

I když jsou děti ještě malé, moc dobře ví, co pro každé z nich znamená maminka. Co vše pro ně dělá, jak se stará, až mnohdy zapomíná sama na sebe. Proto se děti mateřské školy rozhodly, že maminky překvapí a připravily pro ně wellness odpoledne.

Vytvořily s pomocí p. učitelek koutky, kde bylo kadeřnictví, manikúra, relaxační masáže, kavárna a fotoateliér. Děti pak samy o svou maminku pečovaly. V kadeřnictví je pěkně učesaly a tvořily různé účesy. V kosmetickém koutku děti maminkám opilovaly, nalakovaly nehty a na závěr olejíčkem namasírovaly ruce. V relaxačním koutku děti využily znalosti z projektu MISP „Masáže děti dětem“ a za pomocí míčků a svých rukou maminkám namasírovaly záda a šíji při relaxační hudbě a aromatherapy vůní. Tento koutek byl nejvíce navštěvován a maminky velmi ocenily znalosti dětí ohledně masáží. Po těchto procedurách se šly maminky občerstvit do kavárničky, kde je opět obsluhovaly jejich děti. A aby na tento hezký den nezapomněly, mohly využit fotokoutek, kde se nechaly s dětmi vyfotit. Maminky byly velmi spokojené a nadšené, proto jsme si všichni slíbili, že tuto akci určitě ještě zopakujeme.

Vytvořily: Karin Lhotská, Bc. Dagmar Holásková, Mgr. Hana Rychlíková