• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Duben v ZŠ Štáblovice

kvě 11 2022

První dubnový den jsme zahájili aprílovými žertíky, kterými jsme snad pobavili nejen žáky, ale i rodiče. 5. dubna následovalo pozvání předškoláků a jejich rodičů k zápisu do 1. ročníku. Zápis probíhal v námořnickém duchu. Předškoláci plnili různé úkoly, při kterých se ukázalo, zda by mohli za pár měsíců zasednout do školních lavic. Do 1. ročníku bylo přijato 10 žáků.

 

8. dubna jsme přijali pozvání na štáblovický zámek. Spolu s dětmi z mateřské školy jsme měli možnost prohlédnout si krásné zámecké expozice a nádhernou velikonoční výzdobu. Poslední dny před velikonočními svátky jsme zorganizovali Barevný týden ve škole. Na velikonoční svátky si žáci odnesli domů vlastnoručně vyrobená přáníčka a velikonoční výrobky, které určitě navodily pěknou atmosféru svátků.

22. 4. se uskutečnil projektový Den Země a Den zdraví. V rámci tohoto dne jsme podnikli vycházku k řece Hvozdnici. Během ní žáci plnili ve skupinkách mnoho úkolů. Při zpáteční cestě sbírali odpadky a přispěli tak k větší čistotě naší obce.

Na závěr tohoto měsíce proběhlo školní kolo soutěže Bajtík. Žáci 4. ročníku na zadané téma tvořili v programu Malování obrázky.

Po celý měsíc jsme pilně nacvičovali na vystoupení „Máme rádi Česko“, které se uskuteční počátkem května při příležitosti Dne matek.

Lenka Rychlá