• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Prosinec v ZŠ Štáblovice

led 10 2022

V pátek 3. prosince k nám zavítal Mikuláš v doprovodu nezbedného čerta a krásného andílka. Hodné děti měly radost ze sladkých odměn. Těm zlobivým pohrozil čert.

 

 V prosinci žáci zhlédli „Zimní pohádku“, která jim nabídla různé aktivity a provedla je obdobím zimních svátků.

Poslední školní den v roce 2021 si žáci připomněli  vánoční tradice a hlavně se dočkali předávání vánočních dárků.

Ve školní družině žáci vytvářeli novoroční přáníčka, která v rámci Tříkrálové sbírky obdrží místní občané. Děti nezapomněly také na zvířátka. Ke krmelci jim přinesly spoustu potravy, která jim pomůže přečkat dlouhou zimu. V období sněhové nadílky vyzkoušely děti na kopci Benčák své boby, sáně a „lopaty“. Poslední týden objevily pod školním vánočním stromečkem nové hry do družiny. Dárek v podobě nových skříní a poliček potěšil také žáky 3. a 4. ročníku.

Ve škole jsme hodně tvořili. Vyráběli jsme vánoční přáníčka, dřevěné betlémy, vydali školní časopis, nacvičili vystoupení našich žáků. Doufáme, že jsme tímto obohatili většině z vás vánoční svátky.

Lenka Rychlá