• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Prosinec v MŠ Štáblovice

pro 21 2021

„Je prosinec a potichoučku sněží“, poslední měsíc roku 2021, plný překvapení a radosti dětí. Sníh krásně napadl a děti si jej dosyta užily na zahradě i na vycházkách do lesa. Velkou radost dětem udělal projektový Čertí den s nadílkou. 

V tento den se tančilo, soutěžilo a také odměňovalo. Nadílku totiž dětem přinesl sám Svatý Mikuláš s čertíkem a andílkem. Dalším překvapením byla vánoční nadílka. Tento den si děti zpívaly koledy, pouštěly lodičky ze skořápek…a když zazvonil zvoneček,  oči dětí se rozzářily a potichoučku vyslovily „je tady ježíšek“. Každý rok také myslíme i na zvířátka. Ke krmelci jsme odnesli mrkvičky, jablíčka, kukuřice, kaštany a radovali jsme se, že Vánoce jsou i u zvířátek. V posledním týdnu nás navštívilo divadlo Cestovadélko se „Zimní pohádkou“. Vánoční překvapení jsme připravili i pro rodiče v podobě krátkého videa s vystoupením dětí z mateřské a základní školy. Snažili jsme se potěšit i starší občany z Klubu důchodců vánočním dárečkem a nezapomněli jsme ani na dárky pro tříkrálovou sbírku. A protože dobrých skutků není nikdy dost, i letos jsme poslali za mateřskou a základní školu 1000,- Kč nadaci Dobrý anděl. Teď už nám zbývá jen popřát všem krásné vánoce a šťastný nový rok 2022.

Napsala: Dagmar Holásková

Foto, vložila: Karin Lhotská, Michaela Muchová