• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Listopad v MŠ Štáblovice

pro 20 2021

Ve čtvrtek 11. 11. 2021 jsme očekávali Martina na bílém koni. Sníh sice nepřivezl, ale dětem to nevadilo. Užily si projektový den „Svatý Martin přijíždí“ s mnoha tematickými stanovišti a zábavnými úkoly.

 

Nejprve se seznámili s legendou o svatém Martinovi a přiblížili tradice, jež se k tomuto svátku vážou,  a to vše vyvrcholilo čtvrtečním dnem, kdy měl Martin dorazit. Hned ráno si děti vyrobily koně z papíru, kterému provlékaly hřívu vlnou. Některé děti si z plastelíny vymodelovaly podkovy a jiné vystřihovaly svatomartinské husy.  Prošly si senzorický chodník, na koni projely překážkovou dráhu „Martin přijíždí“, dokreslily si podkovy, zahrály si sněhový bowling, tvořily z přírodnin. Nejvíce je pobavil poslední úkol. Hledaly poklad ze zlatých mincí. Ty Martin poztrácel po školce. Mezi dětmi panovala radostná atmosféra a celý den si užily. Ukončil se sběr kaštanů a žaludů, které každoročně děti s rodiči sbírají pro zvířátka z lesa. Pro přikrmování lesních zvířat v zimě není nic lepšího. Bylo nasbíráno úctyhodných 342,6 kg. Děkujeme rodičům a dětem nejen za sběr kaštanů, ale také za vánoční ozdoby, které vyráběli na obecní strom, ve Štáblovicích. Na konci listopadu nám konečně napadl sníh, kterého si děti mohly dostatečně užít. S opravdovou radostí stavěly sněhuláky, iglú či budky pro ptáčky. Ze stop ve sněhu vytvářely různé cestičky a dělaly andělíčky. Předčasným vánočním dárkem byl nový nábytek, který jsme dostali třídy Sluníček. Měsíc listopad je již za námi a čeká nás poslední měsíc roku 2021.

.