• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Říjen v ZŠ Štáblovice

lis 04 2021

Tento měsíc se žáci naší školy zapojili do výtvarné soutěže Barevný podzim. Také tvořili výkresy do školního kalendáře na téma Máme rádi Česko. Některé z nich objevíte v letošním výtisku, který se bude prodávat během prosince. V rámci pracovních činností se žáci zúčastnili projektu „Tvoříme se dřevem“. Během tvoření vznikly krásné výrobky, které určitě potěší všechny obdarované pod vánočním stromečkem. V pátek 22. 10. navštívil školu a mateřskou školu pan Aleš Krejčí, který nás pobavil svým kouzelnickým vystoupením. Setkali jsme se s kouzelnickými triky a zažili spoustu legrace. Někteří měli to štěstí a stali se asistenty pana kouzelníka.

 

 

Starší žáky potěšily dárky k Halloweenu od rodiny Klaudie Bajgarové. Mladší žáci zase děkují babičce Bena Přibyla za krásné kytice z její zahrádky, které jim rozveselí jejich třídu po celý týden.

V říjnu měli rodiče možnost během třídních pohovorů zjistit, jak se jejich dětem ve škole daří. Společně jsme zhodnotili jejich školní výsledky ve vzdělávání a v chování.

Děkujeme všem žákům a rodičům, kteří se zapojili do sběru papíru, žaludů a kaštanů. Výtěžek ze sběru využijeme na akce pro děti.

Před podzimními prázdninami jsme se všichni setkali na tradičním „Putování se světýlky“. Fotografie z této akce se objeví v příspěvku naší mateřské školy.

Lenka Rychlá