• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

1. září v ZŠ Štáblovice

zář 12 2021

Letní prázdniny jsou za námi a nastal čas školních povinností.

Začali jsme milým přivítáním nových prvňáčků do našich školních lavic. Tuto slavnostní událost si nenechali ujít rodiče a prarodiče, kteří první den do školy své děti doprovodili. Tradičně naši nejmenší žáci museli otevřít hlavní školní dveře za pomocí úkolu. Tentokrát rozmotávali dešťové kapky. Po přivítání ve třídě a úvodních slovech paní zástupkyně Vendulky Ottové a pana starosty Tomáše Vavrečky žáci složili školní slib a obdrželi spoustu dárků v podobě školních potřeb. Své nové aktovky naplnili učebnicemi a pracovními sešity.

 

Malé školáky bude celý školní rok doprovázet parta kamarádů. Jsou to postavičky zhotovené naší paní vychovatelkou Kateřinou Klímkovou, které tímto mockrát děkujeme. Housenka Agáta pomůže dětem se čtením, kluk Matýsek naučí všechny počítat a papoušek Oskar prvňáčky seznámí s učivem prvouky. Věříme, že také rodiče budou velkou oporou malým školákům v jejich prvním školním roce. Přejeme jim i jejich dětem radostný a úspěšný první školní rok!

Lenka Rychlá