• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Květen v ZŠ Štáblovice

čvn 03 2021

Začátkem května nám udělala velikou radost Maruška Vavrečková z 2. třídy, která úspěšně reprezentovala naši školu v okresním kole „Dětská scéna 2021“.

Všichni žáci se připravovali na Den matek. Protože jsme maminky nemohli potěšit svým vystoupením, vyrobili jsme pro ně v pracovních činnostech a ve školní družině přáníčka a malé dárky. Někteří žáci připojili k dárkům také krátkou básničku.

V těchto jarních dnech jsme chtěli udělat radost také babičkám a dědečkům ve Štáblovicích, a proto jsme i jim připravili překvapení. Každý žák vytvořil přání s věnováním, které mohli starší občané najít ve svých poštovních schránkách. Jsme rádi, že jsme je mohli v této pro ně nelehké době potěšit. Děkujeme Vám všem, kteří jste ocenili práci našich dětí milým poděkováním nebo sladkými odměnami.

 

Čas učení si žáci zpestřili zapojením se do soutěže „Výšlap na Lysou“. Podnikali s rodiči a kamarády pěší výlety a své výsledky zasílali k vyhodnocení. Potěšilo nás, že i naše nasbírané kilometry pomohly zdolat 3x vrchol Lysé hory. Za nápad a organizaci soutěže děkujeme paní učitelce K. Eszelerové.

Někteří žáci štáblovické školy se zapojili do fotosoutěže „Moje oblíbené místo“. Nejlépe se umístila Eliška Jedličková, která získala za svou fotografii 2. místo. Gratulujeme!

Jelikož nám začalo počasí přát, spoustu času trávíme venku. Všechny hodiny tělesné výchovy se uskutečňují na čerstvém vzduchu, školní družina často navštěvuje školní zahradu a vyráží do okolní přírody. Využili jsme přírodniny k různému tvoření (pletení pampeliškových věnečků, výroba přírodních náramků a příprava jitrocelového sirupu). Doufáme, že nás krásné počasí bude provázet všemi následujícími dny a podnítí nás k dalšímu tvoření a objevování.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se zapojili do sběru pomerančové, citronové kůry a květnového sběru papíru. Výtěžek z těchto aktivit poputuje na financování akcí pro žáky naší školy.

Lenka Rychlá