• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Březen v ZŠ Štáblovice

dub 17 2021

Na základě usnesení Vlády České republiky došlo od 1. března 2021 k dalšímu omezení provozu školy. Také mladším žákům se zakázala osobní přítomnost v základní škole. Všichni žáci se povinně začali vzdělávat z domova, distančně dle řádného rozvrhu (bez Tv, Hv, Vv a Pč).

 

Mladší žáci se zapojili do dobrovolných úkolů. Například tvořili papírové čápy, velikonoční ozdoby, stavby z kostek a někteří plnili pohádkové kvízy. Prvňáci zažili karnevalovou matematiku.

Starší žáci se v Badatelském klubu zaměřili na sílu magnetů, na sestavování elektrických světelných a zvukových obvodů s využitím Morseovy abecedy, testování pH roztoků. V průběhu Pašijového týdne si online hodiny ozvláštnili nejen připomínkou velikonočních tradic, luštěním křížovek, ale také barevným sladěním svého oblečení – modré pondělí, žluté úterý, černá středa. Zaměřili se také na tvorbu velikonočních přání. Některé ukázky naleznete ve fotogalerii.

Jelikož je ve škole bez dětí smutno, snažily jsme se školu rozveselit okenní výzdobou. Z oken se tentokrát do okolí smějí papírová sluníčka.

A jaká jsou jarní přání mladších žáků?

 • aby už pořád svítilo sluníčko
 • ať je teplo
 • aby bylo hezké počasí, venku tepleji, svítilo sluníčko a my byli všichni zdraví
 • aby mohli všichni být spolu a běhat po venku
 • kéž bych dostal štěně
 • aby už bylo teplo, svítilo sluníčko a aby už všichni byli spolu ve škole
 • aby všichni byli zdraví a byli pohromadě s kamarády
 • aby zmizel koronavirus

 

Lenka Rychlá