• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Říjen v Mateřské škole Štáblovice

lis 06 2020

Pronostika říká: „V říjnu mnoho dešťů, v prosinci mnoho větrů.“ Dešťů bylo sice hodně, ale náladu ve školce, nám to nezkazilo. První říjnový týden jsme  zahájili již tradičně projektovým dnem s názvem „Máme rádi zvířata“. Aktuální opatření nám sice nedovolila navštívit místní statky se zvířátky, a proto proběhl týden formou rozhovorů nad přinesenými fotografiemi domácích zvířat.

Každý z dětí kamarádům představil svého domácího mazlíčka, zvířátko. Na materiální sbírku pro Městský útulek v Opavě jsme letos také nezapomněli. A protože se děti nemohly předání zúčastnit osobně, materiální pomoc jsme odvezli do Městského útulku v Opavě, kde nám všem za dovezené pochoutky poděkovali. Bohužel z důvodů koronavirové situace a vydaných opatření se spousta akcí a naplánovaných výjezdů nemohla uskutečnit, což nás velice mrzelo. „Putování se světýlkem“ je jedna z větších akcí, kterou pravidelně organizujeme pro veřejnost, proto jsme si zastrašily se strašidly formou her, pohybových aktivit a kvízů. Když se i počasí umoudřilo, využili jsme procházku do skalky na tvoření s uměleckými prvky LAND ART v přírodě. Děti si vytvořily v lese z klacíků a větví velké srdce. Potěšilo nás, že toto srdce zdobí přístupovou cestu do lesa ještě teď. Ani doma děti s rodiči nezaháleli a pilně sbírali kaštany a žaludy. Průběžně bylo odvezeno panem Štenclem z Lesů ČR v Opavě 450 kg kaštanů a 252 kg žaludů. Během října jsme se s dětmi ze třídy Hvězdiček zapojili také do výtvarné soutěže „Barevný podzim“. Budeme držet palce, aby se porotě jejich díla líbila. „Dobré jídlo, dobré pití prodlužuje živobytí“ bylo tématem školního kalendáře pro rok 2021, který bude obsahovat i kresby našich dětí. Kalendář si můžete po vytištění zakoupit. Koncem měsíce v prostorách mateřské školy proběhl se souhlasem rodičů  u dětí starších 4 let logopedický screening klinickou logopedkou Mgr. Dylušovou. Rodiče následně obdrželi výsledky z provedeného vyšetření řeči a doporučení. Druhý školní měsíc je za námi a nejvíc nás všechny těší, že jsou děti v mateřské škole spokojené.

Text: Bc. Dagmar Holásková

Foto, vložila: Karin Lhotská