• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Červen v ZŠ Štáblovice

čvn 27 2019

Na začátku června jsme se v rámci školního výletu vydali do Rožnova pod Radhoštěm. Zde jsme ve Valašském muzeu v přírodě absolvovali výchovně vzdělávací program s názvem Obecná škola. Zasedli jsme do školních lavic a pod vedením pana řídícího si vyzkoušeli, jak probíhala výuka před 120 lety.

Nejvíce nás zaujalo psaní rudkou na břidlicové tabulky a psaní husím brkem. Se školou jsme se rozloučili zpěvem písničky a poté putovali do další dřevěné chalupy, kde jsme si vyrobili „káču“. Po tvoření nás čekalo spoustu her. Vyzkoušeli jsme si střelbu z luku, hod na terč, chytání knoflíků a další hry, kterými se bavily děti před více než sto lety. Na závěr jsme si nakoupili suvenýry a dobroty ve stodole a vydali jsme se společně s dětmi z mateřské školy zpět do naší štáblovické školy.

Žáci 4. ročníku vyjeli do Oder na dopravní hřiště, kde předvedli své cyklistické dovednosti. Odměnou jim byl nejenom průkaz cyklisty, ale také cyklovýlet. Vydali se zdolat přibližně dvacetikilometrovou trasu, která vedla Mikolajicemi, Podlesím, Litultovicemi a Dolními Životicemi. V cíli ve škole je čekala paní Benešová se sladkou odměnou. Tímto ji chceme poděkovat za spolupráci.

Poslední pondělí letošního školního roku jsme vyjeli autobusem do Melče. Zde jsme navštívili spolužáky z 1. a 2. třídy, zahráli si na malém a velkém sportovním hřišti a kolem větrných elektráren jsme se vraceli pěšky do školy. Malou občerstvovací zastávku jsme měli v Mikolajicích u paní vychovatelky. Únavou zmoženi si někteří z nás dopřáli spánek v družině.

Ve středu 26. 6. k nám zavítal pan Taraba s pohádkou O šípkové Růžence. Veselá pohádka plná humoru a písniček pobavila nejen malé diváky.

Předposlední školní den jsme se v mateřské škole rozloučili s předškoláky a žáky 4. ročníku. Všem žákům přejeme krásné prázdniny a jejich rodičům pohodovou dovolenou!

Lenka Rychlá