• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Květen v Mateřské škole ve Štáblovicích

čvn 18 2019

Měsíc květen přináší více sluníčka a barevných květů, které s láskou darujeme našim nejbližším. Druhou květnovou neděli slavíme Den matek, a proto jsme pro naše seniory, babičky a maminky připravili spolu se základní školou vystoupení s názvem „Voda – zdroj života“. Nemalé překvapení bylo vystoupení tatínků se svými dcerami, které všechny dojalo k slzám. Každý z dětí vystupoval, každý se snažil, každý obdaroval svou maminku kytičkou, dárky a sladkou pusou.

23. června jsme se všichni z mateřské školy vydali na školní výlet do ostravské Zoo. I když počasí příliš nepřálo, my jsme si to užili. Lvi, sloni, opice, žirafy a mnoho dalších zvířat, jízda vláčkem a nějaký ten dárek na památku, vždy děti potěší. Zážitků bylo hodně, neboť i v běžném denním programu mateřské školy je pořád něco nového, zajímavého. Poslední den v květnu jsme slavili Den dětí jako „námořníci“. Na dětském hřišti byly pro děti připraveny námořnické úkoly, které splnily i ti nejmenší. V průběhu měsíce května nás potěšilo oznámení o umístění tří výtvarných děl ve výtvarných soutěžích. V okresním kole soutěže „Požární ochrana očima dětí 2019“ byla oceněna v Litultovicích na zámku Marie Vavrečková 2. místem a Bruno Vítek 3. místem. Tentýž den byla ve Víceúčelové hale v Opavě vyhodnocena celostátní soutěž „Voda – zdroj života“, kde získal 3. místo Bruno Vítek v kategorii předškolních dětí. Oběma dětem gratulujeme a přejeme hodně inspirace a úspěchů v dalších soutěžích. Předškolní děti se zapojily do výtvarné soutěže MAS Opavsko „Elon jede, Elon vede!“ s námětem ekologická přeprava.

Text, foto: Karin Lhotská