• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Spaní ve školce

čvn 28 2018

Také letos se předškoláci z mš  Štáblovice těšili na dobrodružné noční spaní ve školce. V pondělí 25. 6. se děti sešly ve tři hodiny odpoledne  a společně s p. učitelkami se vydali na 4 kilometry dlouhý pochod směrem na Benkovice a dále přes Vendelín zpět do Štáblovic na hřiště.

Zde je již čekali rodiče s připravenými buřtíky a ohništěm. Po společném opékání se děti s p. učitelkami přemístily do mš, kde pokračovaly v pyžamové párty. A když šlo sluníčko již také spát, vydaly se ještě na stezku odvahy. Pak už nezbývalo než se po náročném večeru vydat do koupelny, postýlek a poslechnout si pohádku na dobrou noc. Ráno děti probudila vůně koblížků a čajíků. Přicházejícím mladším kamarádům s nadšením vyprávěly, co všechno zažily a jak to vypadá večer ve školce. Za odměnu, že zvládly úplně samy bez rodičů přespat ve školce, dostaly děti diplom za statečnost. Děkujeme všem maminkám a tatínkům za výbornou spolupráci, přichystání dobrůtek a "Podporu"!!!

Napsala a vložila Mgr. Hana Rychlíková