• Základní škola Melč

  Základní škola Melč

  V hlavní budově školy se vzdělávají žáci 3. – 9. ročníku. Své znalosti a dovednosti rozvíjejí dle školního vzdělávacího programu Znát i poznat, umět i rozumět, jenž svým zaměřením na posílení výuky hlavních předmětů, cizích jazyků a informatiky plně reflektuje požadavky dnešní doby. Těchto dovedností žáci získávají prostřednictvím kooperativních metod výuky, projektového vyučování a nejmodernějšího počítačového vybavení. Číst dále
 • Mateřská škola Melč

  Mateřská škola Melč

  Historická budova od nepaměti sloužila tomu nejvznešenějšímu cíli – vzdělávání. Dnes je sídlem mateřské školy disponující dvěma třídami s celodenním provozem. Byť se budova nachází v centru obce, je obklopena nepřehlédnutelnou zahradou poskytující dětem zábavu stejně jako i poučení, především pak ve vztahu k přírodě a její ochraně. Skutečnost, že se v téže budově nacházejí rovněž učebny žáčků prvního a druhého ročníku základní školy, je vnímána jako veliká přednost. Číst dále
 • ZŠ a MŠ Štáblovice

  ZŠ a MŠ Štáblovice

  Odloučené pracoviště ve Štáblovicích nabízí tamním dětem předškolní a školní vzdělávání, a to pod jednou střechou v nově zrekonstruované a zároveň moderně vybavené budově. Paní učitelky stejně jako děti jsou ve velmi úzkém kontaktu, a tak přerod dítěte – předškoláka v žáka základní školy je plynulý a bezbolestný. Základní škola je malotřídního typu, nicméně díky profesionálnímu přístupu pedagogů nabízí kvalitní vzdělání. Školní družina pak poskytuje žákům odpočinkovou stejně jako bohatou mimoškolní činnost.  Číst dále
 • 1
 • 2
 • 3

Aktuality

Sbírka pro útulek

pro 22 2021

 

Budeme – li nyní na konci kalendářního roku hodnotit to, co se nám povedlo za uplynulé čtyři měsíce, bude toho jistě hodně. I vzhledem k opatřením, která nám nedovolovala uskutečnit některé tradiční akce, můžeme být na jednu obzvláště pyšní a tu jsme stihli zorganizovat hned na začátku školního roku.

 

 

Po celý měsíc září totiž probíhal na škole 17. ročník Sbírky krmiva pro psí útulek v Opavě.

Je to tradiční akce žáků I. stupně ke Dni zvířat a letos byla sbírka opravdu štědrá.

Útulku bylo 4. 10. 2021 předáno několik desítek kilogramů granulí, masových konzerv, pamlsků a piškotů. Nasbíralo se i mnoho přikrývek, ručníků a dek k zateplení kotců, také misky ke krmení, obojky, psí šampony a plyšové hračky. Za finanční dary bylo zakoupeno krmivo i pro kočky.

Všem Vám dárcům, ale i paní učitelkám, které sbírku zapisovaly a shromažďovaly, patří ze strany organizátorů této akce a zaměstnanců útulku velké poděkování.

Jsme rádi, že jste se přidali k nám a podpořili naši dobrovolnou charitativní činnost, že všichni spolu pomůžeme těm, kteří pomoc, zájem a pozornost tolik potřebují.

Za kolektiv Mgr. K. Stupňová